MERSİN HABERLERİ

Fatih Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

IHA
10.09.2015 - 12:18Son Güncelleme :

MERSİN'DE FATİH PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

IHA

Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Çakar, ’Fatih Projesi’ndeki asıl amacın tablet dağıtmak değil, teknoloji araçlarını kullanarak kaliteli bir eğitim ortamı oluşturup, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunmak olduğunu söyledi.
Fatih Projesi Bilgilendirme Toplantısı, Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus Salonu’nda yapıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Çakar, ’Fatih Projesi’nin bir tablet projesi olarak algılandığına dikkat çekerek, "Okullara gittiğimizde, okul idarecileri ve öğretmenlerimiz bize tablet dağıtımlarını soruyor. Tablet dağıtımı ’Fatih Projesi’nin küçük bir ayağı. Bu projenin asıl amacı, teknoloji araçlarını kullanarak kaliteli bir eğitim ortamı oluşturup, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunmaktır" diye konuştu.
İl BT Koordinatörü Erol Uysal ise Felsefe ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik e-içerik eğitimlerinin bu hafta başladığını belirterek, "Bu eğitimler şu an devam ediyor. Bakanlığımız e-içerik eğitimlerine önem veriyor. Fatih Projesi bir donanım projesi değil. Fatih Projesi öğrencinin sınıf ortamında teknolojiyi kullanarak daha etkin eğitim sürecini yaşamasıdır” ifadelerini kullandı.
Projeyi ilk uygulayan ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çeken Uysal, özellikle Avrupa ülkelerinin bu projeyi yakından takip ettiğini dile getirerek, projenin etkileşimli tahta ayağında yer alan firmanın 11 ülkeye etkileşimli tahta ihracına başladığını söyledi.
İngiltere gibi gelişmiş bir ülkenin bile halihazırda bu etkileşimle tahtalardan almak için anlaşmalar yaptığını kaydeden Uysal, “Yine değişik coğrafyalardan pek çok ülke bu proje ile yakından ilgileniyor. Dünyanın ilgisini çeken böyle bir projede okul idarecileri ve öğretmen arkadaşlarımızı projeye sahip çıkması önem arz ediyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Fatih Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fatih Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı