« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih kavgası

F.Bahçe, milli futbolcuya oynama izni vermeyen federasyonu topa tuttu. Galatasaray'ın sezon başında yatırdığı yetiştirme parasını geri çektiği için Fatih Akyel üzerinde hak iddia edemeyeceğini savunan sarı lacivertli yönetim, geçici lisans için FIFA'ya gitme kararı aldı...

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
ÇIKMAZA GİRDİ

F.Bahçe'nin yeni transferi Fatih Akyel'in lisans işlemleri çıkmaza girdi. Futbol Federasyonu, yönetmeliğin 37. maddesini gerekçe göstererek Fatih'in sezon sonuna kadar G.Saray dışında forma giymesine izin vermedi. Yapılan resmi açıklamada F.Bahçe'nin bu futbolcuyu oynatması için eski kulübü G.Saray'ın muvaffakatının alınmasını şart koştu.

PARAYI GERİ ÇEKTİ

Buna karşılık F.Bahçe yönetimi, Galatasaray'ın sezon başında yetiştirme bedeli olarak federasyona yatırdığı parayı geri çektiğini, bu yüzden futbolcu üzerinde hak iddia edemeyeceğini savunuyor. Sarı lacivertli yönetim konuyu FIFA'ya taşıyıp geçici lisans alarak Fatih Akyel'e ligin ikinci yarısında forma giydirmek istiyor.

ÇİFTE STANDART

G.Saray Başkanı Mehmet Cansun ise F.Bahçe'nin şimdiye kadar Fatih konusunda kendilerine başvuru yapmadığına dikkat çekerek, ‘‘Eğer bizden izin isterlerse oturur konuşuruz’’ yorumunu yapıyor. F.Bahçe yönetimi ise federasyonun daha önce aynı pozisyondaki Oktay ve Sergen için 37. maddeyi uygulamayarak çifte standarda yol açtığı ileri sürüyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz