« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Kavgası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe Terim ısrarını sürdürken, G.Saray ateş püskürdü

Selim Soydan, ‘‘Hangi yönetim Terim'i istemem derse, ben onların yöneticiliğinden şüphe ederim’’ derken, Ateş Ünal Erzen, ‘‘Komşuda pişsin biz yiyelim. Olur mu öyle şey? Biz Fatih'in Avrupa'ya gitmesini bile istemiyoruz. Neden Fener'e gitsin’’ dedi.

Şüphe ederim

F.Bahçe Futbol Şubesi Sorumlularından Selim Soydan, G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim konusundaki ısrarını dün de sürdürdü ve ‘‘Hangi yönetim Fatih Terim'i istemez. Hangi yönetim istemem derse, ben o kişilerin yöneticiliğinden şüphe ederim.’’ dedi.

Herhalde bilmiyor

Soydan'ın Terim'le ilgili yaptığı konuşmalar, G.Saraylıları kızdırdı. Asbaşkan Mehmet Cansun,‘‘Aziz Yıldırım da göreve geldiği zaman, Fatih'i istemişti. Fatih Terim'e talip olmuştu. Ancak, gerekli yanıtı almıştı. Selim, yeni göreve geldiği için, o zamanki olayları herhalde bilmiyor’’ şeklinde konuştu.

Neden gitsin

Cansun, daha sonra şöyle konuştu ‘‘Biz, Fatih Terim'in Avrupa'ya bile gitmesini istemiyoruz. Neden Fener'e gitsin.’’ Bu arada, Basın sözcüsü Ateş Ünal Erzen de, konuya değinerek,‘‘Komşuda pişsin, biz de yiyelim. Yok öyle şey. Fatih hoca bir yere gitmez, zaten G.Saray da bırakmaz’’ diye konuştu.

Başarı bütündür

Asbaşkanlardan Ali Dürüst‘‘F.Bahçe'nin G.Saray'ı ulaşılması gereken bir hedef olarak alması doğru bir davranıştır. Başarılı bir kulübün başarılı teknik direktörüne, başarılı futbolcusuna talip olması gayet doğaldır. Ancak, F.Bahçe'nin unutmaması gereken bir olay vardır, bu başarı bir bütündür’’ dedi.

Daha yolu var

Dürüst şöyle devam etti ‘‘Bu başarıya ulaşabilmek için, bu kıymetli profesyonellere sahip olmasının dışında, G.Saray yönetimi gibi, G.Saray camiası gibi başarılı bir camia haline gelmek gerekir. Onun için, benim görüşüm odur ki, F.Bahçe'nin katetmesi gereken daha çok yol var.’’

Para ile alınmaz

Bazı şeylerin para ile satın alınamıyacağını da vurgulayan G.Saray Asbaşkanı Ali Dürüst, konuşmasını şu sözlerle noktaladı‘‘Elde edilen başarı G.Saray camiasının, camia olarak bir başarısıdır. Ortak bir başarıdır. Bazı şeyler para ile satın alınmaz. Bunu unutmamak gerekir.’’

TERİM: Kaleyi gören vursun

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim dün yapılan çalışmada oynanan çift kale maça fazla müdahale etmedi ancak atılan şutların isabetsizliği ve futbolcuların sürekli çalım yapmasına sinirlendi. Terim, gülerek, ‘‘Niye vurmuyorsunuz? Kaleyi gördüğünüz zaman şut çekin. Gol olması önemli ama olmasa da fırsatını bulduğunuz anda vurun’’ talimatı verdi...


Bunları da Beğenebilirsiniz