« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih İşbecer: Melo Galatasaray ile gönül bağını kaybetmişti

Galatasaray'ın genç yöneticilerinden Fatih İşbecer, DHA'ya sarı kırmızılı takımın gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sneijder ile bir problemlerinin olmadığını ve yıldız oyuncunun daha uzun yıllar Galatasaray'a hizmet edeceğini söyleyen genç yönetici, Melo ve Grosskreutz transferleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kadir ÇETİNÇALI / İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

İşte Fatih İşbecer'in açıklamalarından satır başları;


"İYİ YOLDAYIZ TARAFTARLARIMIZ BUNU GÖRECEK"
Bizim en büyük avantajımız çok bilinçli, takımına sahip çıkan, Galatasaray markasına kıymet veren bir taraftar grubuna sahip olmamız. Aslında, yönetimi eleştirirken bile her zaman yapıcı olan bir kitleden bahsediyoruz.

Cumartesi günü taraftarımıza bir futbol şöleni yaşatmayı umut ediyoruz. Bir şanssızlık ise ülke gündemi tatsız, bizi üzen hadiseler oldu. Bunun da tabii insanların moraline etkisi var. Kişisel hobilerine de negatif yansımalar oluyor. İnşallah bugünleri atlatacağız. Biz iyi yolda gidiyoruz, taraftarımız bunu peyderpey görecek."

Metro işi biliyorsunuz yılan hikayesine dönmüştü. Açıldı, açılamadı, belli problemler yaşandı, Büyükşehir Belediyesi bize bu konuda destek verdi. Bugün itibariyle metroyu açtılar, yarın taraftarımız stada gelirken kullanabilir. Tekrardan maça keyifle, toplu taşımanın avantajını kullanarak gelebilecekler. Maça iyi bir katılım bekliyoruz.

Fatih İşbecer: Melo Galatasaray ile gönül bağını kaybetmişti

"PODOLSKİ 10 MİLYON EURO'YA GELMEDİĞİ İÇİN YILDIZ DEĞİL Mİ?"
Bizde son yıllarda yıldız transfer konusunda biraz etiket olayına bakılmaya başlanmış. Podolski 2.5 milyon Euro'ya geldiği için yıldız sayılmayacak mı? Gözüktüğü kadar yıldız gözükmedi. 8-10 milyon Euro gibi bir rakama gelseydi, daha bir yıldız mı gözükecekti?

Biz bu sene aslında UEFA'nın koyduğu kriterlere uymak için, kontrollü gitmek için temkinli davrandık ama yine de 5 transfer yaptık. Premier Lig seviyesinde oyuncular aldık, Podolski, Benayer, Kevin gibi... Carol, Rodriguez de var. 5 tane fişek gibi oyuncu aldık. Mevcut kadromuzda çok değerli oyuncular da var. Aldıklarımız da, elimizdekiler de hepsi yıldız futbolcular.


"ÖNÜMÜZDE UEFA FİNANSAL FAİR PLAY EŞİĞİ VAR"
Mayıs'ta seçildik 7 Haziran'da mazbatalarımızı aldık. 30 Hazıran'da evrakları UEFA'ya sunmamız gerekiyordu. Müthiş bir tempo ve müthiş bir operasyon. Borç kapamalar, futbolcu taksitlerinin ödenmesi, belli bir rayına oturtulması nedeniyle 30 Haziran'a kadar biz hiç konuşamadık. Yönetim kurulunda iş bölümü var. Sadece futbol değil biz bir spor kulübüyüz amatör şubeleri de hesaba katınca inanılmaz bir dönemi atlattık. 30 Haziran'a kadar önümüzde acayip bir eşik vardı onu atlattık çok şükür. Şimdi önümüzde bir eşik daha var. Şimdi gidip UEFA ile konuşacağız bu finansal fair konusunu. İlerleyen günlerde Başkan bu konuda bilgilendirme yapacak, detaylarını açıklayacak. Bununla ilgili geceli-gündüzlü çalışmalarımız devam ediyor.

Fatih İşbecer: Melo Galatasaray ile gönül bağını kaybetmişti

"TRANSFER DÖNEMİNİ KARLI KAPATTIK"
Sihirli değneğimiz yok. Bir anda düzeltemeyiz fakat Galatasaray bu sene transfer dönemini karlı kapattı. Uzun zamandır ilk defa hem takımını geliştirdi hem iyi oyuncular kattı hem de ekonomik davrandı. Transfer maliyetleri aşağı çekildi. Ayrıca personel sayısı revize edildi. Duygun Başkan zamanında başlayan düzenlemelere devam edildi. İsraf ile mücadele yapıldı.


"SNEIJDER MUTLU VE ŞU AN BİR TRANSFER SORUNU YAŞAMIYOR"
Sneijder tam bir Galatasaraylı. Galatasaray'ı çok seviyor, biz de O'nu seviyoruz. Takıma katkısı son yıllarda tartışılmaz. Şimdi UEFA kriterleri ve bizi bekleyen eşik çok önemli ama Sneijder gibi kendisini Galatasaray'a adamış bir oyuncuyu bekletelim sonra yaparız diye bir durum yok. 1 yıl daha sözleşmesi var, görüşülüyor; kendisi ile menajeri ile sürekli konuşuyoruz. Sneijder bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıllarda da Galatasaray'a aynı şekilde hizmet etmeye devam edecek.

Fatih İşbecer: Melo Galatasaray ile gönül bağını kaybetmişti SNEIJDER'DEN TAKIM ARKADAŞLARINA BARBEKÜ PARTİSİ"GALATASARAY ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIDIR"
Galatasaray bir kere oynadığı zaman her kupanın favorisidir. Şampiyonluğun da en büyük favorisidir. Futbol kamuoyu tabii beklemiyor, arzu da etmiyor belki ama Galatasaraylı olarak biz her zaman biliyoruz ki Galatasaray sahaya çıkıyorsa son düdüğe kadar galibiyetin de, kupanın da, şampiyonluğun da en büyük adayıdır. Sportif başarı elbette mühim. 4. yıldızımızı taktık, 3 tane kupa aldık aslında herkes çok mutlu, biz de çok mutluyuz. İyi bir başlangıç oldu bu, yönetim için aynı şekilde. Başarılarla devam edeceğiz.


"GROSSKREUTZ KONUSUNDA BAŞVURUMUZU YAPTIK"
FIFA'nın en büyük misyonu oyuncuların mağduriyet yaşamamasıdır. Şimdi burada Borussia Dortmund mutlu, Galatasaray mutlu, oyuncu mutlu. Bu transfer gerçekleşmiş fakat şimdi üçümüz de mutsuzuz. Çünkü oyuncu şu an oynayamıyor. FIFA'nın burada geçmiş teamüllerine bakarsak, burada oyuncunun menfaatlerine göre karar vermesi lazım. Burada oyuncunun menfaati lisans çıkmasıdır. Biz başvurumuzu yaptık. Kesin bir şey söylememek lazım ama burada futbolcunun ve kulübün mağdur olmaması için.... Olumlu bir yanıt çıkma ihtimali var mı derseniz, bence var ama kesin olur mu derseniz, hiçbir şey kesin değil.

Fatih İşbecer: Melo Galatasaray ile gönül bağını kaybetmişti

"MELO, BURASI İLE OLAN GÖNÜL BAĞINI KAYBETMİŞ"
Şöyle bir durum var, Melo bu sezonun başında okulunun kaydını bile yaptırmamış çocuklarının. Yani bunlar bayağı göç etmeye niyetlenmişler. Galatasaray'dan bedava gitmek karşı tarafta futbolcunun elini kuvvetlendiren bir şey olduğu için Melo bize bunu oynadı. Fakat bir yıl daha sözleşmesi olduğu için biz belli konularu müzakere ettik ve sözleşmesini uzattık.

Melo baktı ki hakikaten bedava gidemeyecek bu sefer 'Ben gitmek istiyorum' diye talepte bulunmaya başladı. Elimizde sözleşmesi var. Daha sonra önce bedava olan bir oyuncuya teklif gelmeye başladı. Transferin bitmesine 5 gün kala 500 bin Euro teklif geldi. 2-3 gün kala 1 milyon Euro geldi. Aynı gün sabah başka bir rakam geldi öğlen başka bir rakam geldi. En sonunda 3.7 milyon Euro + 1 milyon bonus teklifi geldi. Şimdi oyuncu oynamak istemiyor. Bunu biz biliyoruz; ailesini de burada kalmaya göre hazırlamamış. Şimdi siz oynamak istemeyen bir oyuncudan ne kadar verim alabilirsiniz?

Tamam Melo'yu bir taraftar olarak ben de seviyorum, sahadaki o hırçınlığı bize keyif veriyor ama belli ki burası ile olan gönül bağını kaybetmiş. Nitekim de transferi tamamlandı. Inter'le ilgili 'ben buraya gelmek istiyordum' diye röportaj vermiş. Demek ki biz doğru bir şey yapmışız.


"BRUMA VE TELLES..."
Bruma ve Telles tabii ki Galatasaray'a dönem dönem emek vermiş insanlar. Galatasaray eğer buradaki oyunculardan oradaki opsiyonlarından daha fazla değer sağlayacağını, daha fazla kıymet elde edeceğini düşünürse bunları tutar. Ama oradaki ortamda biz bunlardan daha iyi oyuncuları kulübümüze katabiliyorsak o zaman biz o opsiyonu değerlendiririz. Birinden 7.5, birinden 8,5 milyon Euro opsiyonumuz var. Toplamda 16 milyon Euro ediyor. 16 milyon Euroluk bir performans sergilerlerse, gelsinler başımızın üstünde yerleri var. Ama olmazsa gitmelerinde tabii ki fayda olur.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler