« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Hoca’yı anlayamadılar

İtalyan ekibinin eski yıldızı ve yeni Halkla İlişkiler Sorumlusu, Terim’in kendi kulübündeki macerasının kısa sürmesinde, futbolcuların da payı olduğunu belirtti.

Ozan ERMİŞ
SON GÜNCELLEME
MİLAN’ın unutulmaz futbolcularından Danielle Massaro, Fatih Terim’in kendi kulübündeki macerasının kısa sürmesinde, takımdaki oyuncuların onu anlayamamasının etkili olduğunu söyledi. İtalyan kulübünün bu yaz İstanbul’da açacağı futbol kampının tanıtımı için Türkiye’ye gelen Massaro, Milan Marka Müdürü Francesca Scarpa ve projedeki ortakları Tanju Çolak ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Kulübünün Halkla İlişkiler Sorumluluğunu üstlenen 90’ların ünlü golcüsü, şunları söyledi:

Kazanmak zorundaydı

"Milan’da başarılı sayılmanız için diğer takımlardan farklı olarak, olabildiğince çok maçı, mümkün olan en kısa sürede kazanmanız gerekiyor. Örneğin Fatih Terim, Fiorentina’da çok başarılıydı. Çünkü orada sürekli kazanmasa da başarılı olarak değerlendiriliyordu. Ama Milan’a gelince iş değişti ve istenilen sonuçlar gelmedi. Ancak bunda takımın o dönemde Terim’i anlayamamasının da payı oldu."

Türkiye sürpriz yapabilir

Terim
’in gelecekte de İtalyan takımlarında çalışabileceğini vurgulayan Massaro, Türk Milli Takımı’nın 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki şansıyla ilgili olarak da "Euro 2008’de inşallah turnuvanın başlarında karşılaşmayız. Her turnuvada sürpriz yapan takımlar çıkar. Bu neden Türkiye olmasın. Kaldı ki siz bunu, 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olarak daha önce de yapmıştınız" dedi.

Hürriyet’e ziyaret Danielle Massaro ile Milan Kulübü’nün Türkiye temsilcisi Tanju Çolak’ı, Hürriyet’i ziyaretlerinde gazetemizin Yayın Koordinatörü Fikret Ercan, Spor Müdürü Esat Yılmaer ve Görsel Yönetmen Yücel Telören ağırladı.

Milan’ı Tanju Çolak getirdi

KENDİ şirketi aracılığıyla Milan’ı futbol kampı kurmak üzere Türkiye’ye getiren Tanju Çolak, tanıtımı önceki gün yapılan projeye destek istedi. Anne ve babalara, çocuklarını haziran ayında İstanbul’da kurulacak Milan Junior Camp’a göndermeleri çağrısında bulunan Çolak, "Dünyada 47 ülkede yapılan organizasyon, bu yıldan itibaren Türkiye’de de gerçekleştirilmeye başlanıyor. Bu kamp futbola gönül veren Türk gençleri için kaçırılmayacak bir fırsat. 900 şanslı çocuğu unutulmaz bir deneyim bekliyor" dedi. Konuyla ilgili detaylı bilgi ’www.mjcistanbul.com’ adresinden ve (0216) 680 49 49 numaralı telefondan alınabilecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz