« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Hoca çok mutlu

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, teknik direktörleri ile ilgili söylentilere bu sözlerle yanıt verdi.Sarı kırmızılıların başkanı transferde titizlikle çalıştıklarını belirtirken gündemde olan Nani için “Önceliğimiz değil” dedi.Aysal, TFF’nin yabancı futbolcu konusunu da bir karar değil öneri olarak algıladıklarını belirtip “Biz bu önerinin karşısındayız” dedi.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sarı kırmızılı kulübün geleneksel pilav gününde önemli açıklamalara imza attı. Ailesi ile birlikte 3 gün yurt dışına çıkan ve G.Saray Lisesi’nde genel kurul üyeleri ile birlikte olmak adına pilav gününe katılan Aysal, basına yansıyan Fatih Terim’in mutsuz ve huzursuz olduğu konusundaki iddialar hakkında “İki senedir aynı şey konuşuluyor. Ben Fatih Hoca’yı da çalışırken mutlu görüyorum. Artık bu sorulara cevap vermek istemiyorum. Aslında bu sorunun muhatabı da ben değilim. Fatih Hoca olmalı. Fatih Hoca’ya sorun. O da net bir şekilde, açık yüreklilikle ne düşündüğünü ve mutlu olup olmadığını söyleyecektir” ifadelerini kullandı. Transferler konusunda da açıklama yapan Aysal oldukça hassas ve titizlikle çalıştıklarını belirtti.

‘YÖNETİM ÇOK DEĞİŞMEDİ’

AVRUPA ve Türk medyasında konuşulan Nani transferi için Aysal “Nani ile ilgi bugüne kadar benden bir şey duymadınız. Nani ve onun pozisyonu önceliklerim arasında değil. Ama çok iyi bir gelişme olursa, bunları da ara sıra yapıyoruz” dedi. 22 Haziran’da gerçekleştirilecek genel kurulda yönetimin ciddi bir değişiklik yaşamayacağını belirten Aysal “Bir görev değişimi diyelim. Herkes burada görev almak ister. Bunu sırayla hepimiz geçiştireceğiz. Benim de görevim bittiği vakit benim de yerime başka bir arkadaşım gelecek” diye konuştu.

‘KULÜPLER BİRLİĞİ KARARI YOK’

TFF’nin yabancı konusundaki tutumu ve Fenerbahçe’nin bu 6+0+4 formülünün devreye girmesindeki ısrarı hakkında G.Saray Başkanı, “Bunun için Kulüpler Birliği’nin müşterek alınmış bir kararı olması gerekir. Böyle bir karar yok. Biz bu konuyu TFF’nin tek başına bir önerisi olarak algıladık. O günde bunun karşısında olduğumuzu söyledik. Bu kararın da Türk futbolu lehine olduğuna inanmıyorum” dedi.

‘BEŞİKTAŞ’LA İNATLAŞMIYORUZ’

BEŞİKTAŞ’ın başkan adayı Serdal Adalı’nın TT Arena’da oynama talepleri hakkında ise başkan Ünal Aysal, geçen yıl ki tutumlarının değişmediğini ifade edip, “Şu anda ben Galatasaray Başkanı değilim. Bu konuyla ilgili ne söylersem söyleyeyim, geçerli değildir. Ama bu konu daha önce konuşuldu. Neden olmayacağı, ne tip zorluklarla karşılaşacağımız iki yönetim arasında paylaşıldı. Bu bir inatlaşma değil. Beşiktaş’a karşı kesinlikle bir negatif tutum değil. Bir risk görüyorsak katiyet ile de böyle bir riske girmeyiz” ifadelerini kullandı.

‘Hepimiz Gezi Parkı’na destek veriyoruz’

FUTBOL kulüplerinin sahada bir rekabet yaşadığını ifade eden Ünal Aysal “Bunu sahanın dışına taşımamamız gerekiyor. Taraftarlar bunun çok güzel örneklerini verdiler son günlerde. Biz yöneticiler olarak taraftarlardan aldığımız işareti değerlendirmek görevimiz. Bana düşen bir görev varsa bunu memnuniyetle yaparım. Gezi Parkı hareketleri bugün son derece pasifist, dostane ve toplum psikolojisini aksettiren bir hareket. Hepimiz de buna destek veriyoruz. Bu hareket kulüplerin birbirlye olan dostluğu kadar ülkenin, Türk insanın kendi arasındaki dostluğu, kardeşlik ilkelerini de çok güzel ifade etmekte” dedi.

Dürüst ile Aysal yan yana gelmedi

GALATASARAY Lisesi’nde yapılan geleneksel pilav gününe sarı kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal’ın yanı sıra 2. başkan Ali Dürüst de katıldı.  Aysal’ın 22 Haziran’da yapacağı kongrede yönetim kurulu listesine almadığı Ali Dürüst’ün Başkan Aysal’la mesafeli durmaları gözlerden kaçmadı.  Dürüst ve Aysal dünkü pilav gününde aynı kareye girmemek için de adeta yoğun çaba sarf ettiler.

Katılımın az olması doğal

”İKİ sene evvel bir seçim oldu. 4 bin kişi geldi oy kullandı. Bir ay sonra aynı yerde bu sefer bir yetki genel kurulu oldu, 700 kişi katıldı. Mevsim etkiler bu tip katılımları. Özellikle tek adayın girecek olması kişide ya zaten başkan belli ne diye gideceğiz diyip böyle bir zahmete girmek istemeyebilr. Bu doğru bir yaklaşım değil. Ama katılımın az olması da son derece doğal.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler