« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Fatih hoca bize inandı'

Uzun bir aradan son Terim'in (A) Milli Futbol Takımı aday kadrosuna çağırdığı Fatih Akyel, “Fatih hoca bize inandı, güvendi ve takımımızda oynadığımız için çağırdı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kadroya çağrılmadığı dönemler için kırgınlığı ve küskünlüğü olmadığını kaydeden Akyel, “Profesyonellikte duygusallığa yer yok. Geçen sezon Fenerbahçe'de oynamadığım için milli takımda da forma şansı bulamadım. Ama daha önceki teknik heyetin beni çağırmamasının nedenleri arasında kişisel problemlerin de olduğunu düşünüyorum. Çünkü oynamadığım dönemlerde de milli takıma gelmiş ve çok da başarılı olmuştum” diye konuştu.

'DAHA 28 YAŞINDAYIM'

Milli takıma yeniden çağrıldığı için mutlu olduğunu belirten Fatih Akyel, “Antrenmanlarımı izlediler, maçlarımı Oğuz hoca takip etti ve beni ona göre çağırdılar. Burada çok büyük başarılar yaşadım. Daha 28 yaşındayım. Bütün Avrupa Şampiyonalarında oynadım. Dünya Kupası'nda oynadım. Tekrar aynı başarıları yakalayacağımıza, görev verildiği takdirde ben de iyi performans göstereceğime inanıyorum” dedi.

'HERHALDE YÜZÜMÜZ ESKİDİ'
  
Futbol yaşantısını Yunanistan Ligi takımlarından PAOK'ta sürdüren Fatih, milli takımda 18 yaşında oynamaya başladığını ifade ederek, ”10 senede büyük başarılar elde ettik. Herhalde yüzümüz eskidi, beni yaşlı zannediyorlar. Doğum tarihime bakmıyorlar herhalde. Dünya Kupası'nda bütün maçlarda oynadım, Avrupa Şampiyonası'nda oynadım. Galatasaray ve Fenerbahçe ile de Avrupa kupalarında çok oynadım. Bilmiyorum yorumları neye göre yapıyorlar. Herşey çok güzel geçti. Bundan sonra da güzel geçer” dedi.

'DURUM ORTADA'
  
Dünya Kupası'ndan sonra Avrupa Şampiyonası'na katılamayınca, “Bu oyuncular gitmeli, yeni oyuncular gelmeli, değişim şart” diye yorumların yapıldığını kaydeden Fatih, “Bu dönemde yeni oyuncular geldi. Ama işte puan durumu ve zorluklar ortada. Değişimin 'bir takıma at, bir takımı getir' olduğuna inanmıyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun böyle birden bire takımı gönderip, yeni bir takım yaratan ekipler başarılı olamamıştır. Eskilerle yeniler kaynaştırılır, zamanla o yeni gelenler oynar ve eskiler gider. Kaynaşma olduktan sonra değişim olur. Avrupa Şampiyonası'na kalamadık diye bize fatura mı kesildi? Zidane bıraktı, yeniden milli takımına döndü. Demek ki ihtiyaç oluyor" diye konuştu.

'UKRAYNA'NIN YERİNDE BİZ OLACAKTIK'

Fatih Akyel, Fatih Terim'in milli takımı ve futbolcuları çok iyi tanıdığını kaydederek, “Grup maçları başlamadan önce Fatih Terim bu takımın başına getirilseydi, şimdi Ukrayna'nın yerinde biz olurduk” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz