Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Gökşen: Hasan'a küfür edenler tespit edildi

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, Ali Sami Yen Stadı'nda cumartesi günü oynadıkları Vestel Manisaspor maçında, Hasan Şaş'a küfür eden taraftarların tespit edildiğini ve bu kişilerin kombine kartlarını iptal edeceklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökşen,bu kişilerin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne de bildirileceğini ifade ederek, “Bundan sonra değil sporcusuna, yanındakine bile küfür edenler için gerekli önlemler alınacak” dedi.

Galatasaray seyircisinin bundan sonra çok dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Fatih Gökşen, “Takımımız şampiyonluğa giderken, taraftarlarımızın takıma zarar getirici eylemde bulunmaması lazım. Sözlü veya fiili olarak kötü olaylardan kaçınmalılar. Tribünlerde herkesin, bir Galatasaray güvenlik görevlisi gibi davranması lazım. Yanındakine, önündekine herkesin sahip çıkması lazım” diye konuştu.

Yönetici Gökşen, Galatasaray taraftarlarının bu sezon maçlara fazla ilgi göstermediğinden yakınarak, “Zaten stada gelen yok, gelenin de takımı koruması lazım. Tribünler boştu, yapacak bir şey yok. Stadı dolduruyoruz, ama sonra da elde edilen geliri cezaya veriyoruz, boş oynayalım daha iyi” ifadesini kullandı.

Hasan Şaş'ın iki tane kendini bilmezin yaptığı hareket nedeniyle camiasına küsmemesi gerektiğini kaydeden Fatih Gökşen, futbolcuların tribünler yerine oyununa bakması gerektiğini dile getirdi.

Gökşen, bu taraftarların yaptığı hareketlerin kulüple bir alakası olmadığını kaydederek, şöyle devam etti:
“Hasan Şaş'ın iki tane kendini bilmezin kötü sözlerine sinirlenip, camiaya küsmemesi lazım. Herkes oyununa baksın. Önemli bir dönem geçiriyoruz, profesyonelce davranılsın. Biz yöneticilere de küfürler ediliyorlar. Hasan, bunları yapanların kendi taraftarları olmadığını bilmeli. Onlar taraftar değiller, kendini bilmeyen insanlar.”

'KİMSE BÜYÜK LAF ETMESİN'

Statlardaki küfürlerle ilgili olarak, kimsenin büyük lokma yiyip, büyük laf etmemesi gerektiğini söyleyen Gökşen, “Herkesin stadı aynı” dedi.

Fatih Gökşen, statlardaki seyirci profilinin bu olduğunu ileri sürerek, “Bunu değiştirmek zaman alacaktır. 50 yıllık futbol seyircisini bir sezonda düzeltmek çok zor. Bunlar yavaş yavaş yaptırımlarla halledilebilir” şeklinde konuştu.
Federasyonun kaldırdığı anons sistemini tekrar geri getirmesi gerektiğini kaydeden Gökşen, böylece statlarda düzenin daha iyi sağlanabileceğini vurguladı.

'DERBİNİN SKORU BİZİ KARLI ÇIKARDI'

Fatih Gökşen, derbiye yakışır bir mücadele veren Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı kutlarken, buradan Galatasaray olarak kendilerinin karlı çıktığını söyledi.
Fenerbahçe'de son haftalarda düşüş yaşandığını ifade eden Gökşen, ”İnşallah biz bu avantajımızı devam ettireceğiz ve gelecek hafta lider olacağız” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler