« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Gökşen: Futbolcularımıza kimse fiske bile atamaz

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, dün gece taraftarlar ile sarı-kırmızılı futbolcular arasında yaşanan olaylarla ilgili, “Kimse Galatasaray'ın para almadan oynayan oyuncusuna değil yumruk, fiske bile atamaz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökşen, Galatasaray'ın geceyi geçirdiği Rixos Otel'de, Konyaspor- Galatasaray maçı ve maçtan sonra gelişen olaylarla ilgili olarak AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Gökşen, cuma günü Fenerbahçe'nin galip gelmesi nedeniyle Konya'da maça çok stresli çıktıklarını ifade etti. Yılın ve ikinci yarının ilk ve en zor maçı olan Konyaspor karşılaşmasında mutlak galibiyet hedeflediklerini, bu nedenle futbolcuların yoğun stres yaşadıklarını belirten Gökşen, şunları kaydetti:  “Konyaspor da kendi sahasında puan kazanmak istiyordu, ancak puana bizim daha fazla ihtiyacımız vardı. İkinci yarı daha istekliydik. Takım ikinci yarı kazanmayı daha fazla istedi. Çok pozisyonumuz vardı, ama olmayınca olmuyor. Maç son dakikaya kadar berabere gitti. 90 artı 2'de genç oyuncumuzun attığı şık golün üç puan getirmesi bizim için büyük sevinç kaynağı oldu. 17 yaşında bir futbolcunun son saniyede o vuruşu yapması büyük bir cesaret ve özgüven işidir. O anda auta vurabilir ya da kaleyi tutturamayabilirdi. Cesareti nedeniyle onu kutluyorum.”

Gökşen, golden sonra fenalık geçirmesi ile ilgili olarak da “90 dakika stresi ve golün sevinci ile tansiyon problemi yaşadım. Kalple ilgili herhangi bir sorunum yok. Sürekli kontrol altındayım. Birazdan tansiyonumu yine ölçtüreceğim” dedi.

EKONOMİK SIKINTI TARTIŞMALARI

Gökşen, kulübün maddi sorunları ile ilgili yapılan tartışmaların futbolcuları ne yönde etkilediğine ilişkin soru üzerine, şöyle konuştu:
“Ekonomik krizle ilgili olarak artık konuşmak istemiyoruz. Maddi konulardaki tartışmalara futbolcular alıştı. Bunların konuşulması futbolcular üzerinde bozucu ve yıpratıcı bir etki yaratmıyor. Bu yıl ilk kez medyada bu kadar yer aldık. Yıllardır maddi sıkıntı var, ama medyaya bu kadar yansımamıştı. İlk kez bu şekilde oluyor. Bu da bizi futbolcuları ve taraftarımızı üzüyor. Bu konular bence artık haber olma niteliğini kaybetmiştir.”

UÇAKTA YAŞANAN OLAYLAR

Gökşen, dün gece maçın ardından İstanbul'a gitmek için geldikleri Konya Atatürk Havaalanı'nda uçakta yaşanan olaylarla ilgili olarak da şunları kaydetti: “Uçaktaki olaylarda yanlış anlaşılmalar var. Necati'nin arka tarafa gidip kötü laf sarf ettiği söyleniyor. Arkadaşlar da buna sinirleniyor. Kalkıp geliyorlar. Hoş olmayan şeyler yaşanıyor. Sonunda olayın yanlış anlaşılma olduğunu görünce Necati ve herkesten özür dilediler. Fakat iş işten geçmiş oldu. Uçaktan inildi, tabii ki gerekli şikayetler yapıldı. Ne olursa olsun yanlış anlaşılmaların doğru olduğu düşünülse bile Galatasaray ailesi içinde hele uçakta bir de galip gelmişken bunların yapılması hoş değil. Onlara bunu yakıştıramadım. Sevincimizi yaşayamadan sürpriz bir asap bozukluğu ile seyahatimizi tamamlayamadan otele geldik. Bu da ikinci nahoş olay.”

Olayları gerçekleştiren kişilerin iyice düşünmesi gerektiğini vurgulayan Gökşen, “Kimse Galatasaray'ın para almadan oynayan oyuncusuna değil yumruk, fiske bile atamaz. Bunun için yakıştıramadım. Çok yanlış bir şey” dedi.
Galatasaray kafilesi, İstanbul'a gitmek için otelden ayrılarak Havaalanı'na geldi. Kafile, Türk Hava Yolları'nın uçağının kalkmasını bekliyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler