« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih’e sporcu aday

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

CHP Fatih Belediye Başkanı adayı Çetin Soysal, çözümsel yaklaşımlarını hayata geçirmek için adaylığını koyduğunu belirtti. Soysal, ‘‘Fatih İstanbul'un en eski yerleşim bölgelerinden biri. Bu özelliğine rağmen Fatih varoş görünümünden kurtulamamıştır. Biz Fatih'i bu görüntüsünden kurtarıp, hakettiği çağdaş yaşam standardına kavuşturmak istiyoruz. Fatih'te turizmi geliştirmeyi ve Fatih halkına yeni iş imkanları yaratmayı planlıyoruz. Fatih'i dünyaya açacağız’’ dedi.

Fatih'in genç nüfus potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Soysal, gençler için amatör spor kulüpleriyle yaptıkları dayanışma ile Eğitim Spor ve Kültür Vakfı kuracaklarını ve tüm Fatihli gençleri eğitmeye yönelik çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Bir zamanlar birinci ligde olan, ancak amatör kümeye kadar düşen Karagümrük'ü 3 lige taşıdıklarını söyleyen Soysal, ‘‘Tüm amatör spor kulüpleriyle eşgüdüm sağlayarak, Fatih'te Amatör Spor Kulüpleri Vakfı kuracağız. Fatihli kulüplerin kahve gelirleri ile değil, Fatih'in hem sportif hem de eğitimsel gelişmesine katkı verecek çalışmalarla gençliğe katkı sağlayacağız. Karagümrük'le ilgili de önemli projelerimiz var. Sulukule'deki yapılanma değişecek, kültürel eğlence merkezi olarak düzenlenecek, insanlara sahip çıkılacak’’ dedi.

Soysal 1963 Fatih Karagümrük doğumlu. Lise mezunu, evli 1 kız çocuk babası. 1984'te SODEP'te politikaya başladı. Çetin Soysal, aynı zamanda Fatih Karagümrük Spor Kulübü Başkanı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler