« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih: Avrupa gidersem, dönüşüm olmaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın defanstaki başarılı ismi Fatih Akyel, Avrupa'daki iyi bir takıma gitmesi halinde geri dönüşünün olmayacağını söyledi.

Galatasary'da hocası Lucescu ile zaman zaman problemler yaşayan Fatih, hatalarından ders aldığını ifade ederek, "Ben hocam Lucescu ile har zaman konuşuyorum. Kendisi bana sürekli uyarılarda bulunuyor ve nasihatlar veriyor. Zaman zaman hatalar olabiliyor ve bu hataları hocam bana anlatıyor. Kesinlikle kadro dışı diye bir şey olmadı. Hocam bana ders olsun diye bir iki kez kadroya almadı ve bunu da bana söyledi.

Galatasaray olarak çok iyi bir sezon geçiriyoruz. Şampiyonlar Ligi, lig ve Türkiye Kupası'nda zirvedeyiz. Kim ne derse desin bu sene şampiyonluğu yine kimseye kaptırmayacağız. Beşinci kez Türkiye Ligi'nde şampiyon olarak kırılması güç bir rekora imza atacağız." dedi.

Hedeflarinin Şampiyonlar Ligi'nde fişnal oynamak olduğunu belirten sarı kırmızılı futbolcu, "Galatasaray'ı çok seviyorum ve adeta benim yuvam gibi. Ancak bir Avrupa takımında oynamakta en büyük hayalim. Yöneticilerimizin ve büyüklerimizin izni olması halinde bu hayalim gerçekleşecek. Avrupa'ya gidip de dönen arkadaşlarımız için üzülüyorum. Baştan seçimi doğru yapmak gerekir. Hedefleri olan ve en az Galatasaray ayarında bir takıma giderim ve dönüşüm olmaz. Kendime güveniyorum ve Avrupa'dada başarılı olacağıma inanıyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz