« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fatih Akyel imzayı attı, resmen Tabzonsporlu

Trabzonspor'da yeni yönetim, ilk transferini Fatih Akyel ile 2.5 yıllık sözleşme imzalayarak yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fatih Akyel, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kulüp başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun hazır bulunduğu imza töreninde, kendisini 1 yıl opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllığına bordo-mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Hacıosmanoğlu, milli takım forması giymiş başarılı bir oyuncuyla sözleşme imzaladıklarını belirterek, ”Transferimizi teknik heyetin raporu doğrultusunda sürdürüyoruz. Fatih, hocamızın istediği bir oyuncuydu. Hocamız bize Fatih'in mevkiinin en iyi oyuncularından biri olduğunu söylediği için bu transferi gerçekleştirdik. Tüm camiaya hayırlı olsun” dedi.

Fatih Akyel ise büyük bir camiaya geldiğini belirterek, ”Trabzonspor Türkiye'nin 4 büyük takımından biri. Burada olmaktan dolayı mutluyum” diye konuştu.

Trabzonspor'da başarılı olup tekrar milli takıma dönmek istediğini ifade eden Akyel, şunları söyledi:
“En iyi futbolumu burada oynayacağıma ve Trabzonspor'a faydalı olacağıma inanıyorum. 1 yıl opsiyonlu olmak üzere 2.5 yıllık sözleşme imzaladım. Opsiyon da Trabzonspor'un elinde. Sözleşmenin uzatılıp uzatılmamasını onlara bıraktım. Bu sözleşme benim Trabzonspor'da kalıcı olmak istediğimi gösteriyor. Trabzonspor'da iyi futbol oynayıp kalıcı olmak istiyorum. Ayrupa'ya bir daha dönmeyi düşünmüyorum. Futbolu Trabzonspor forması altında bırakmayı arzuluyorum.”
Daha önce Fenerbahçe forması altında Trabzonspor taraftarlarına karşı yaptığı hareketin büyütülmemesi gerektiği kaydeden Akyel, “O maçtan sonra bir yazılı metinle Trabzonspor camiasından özür dilemiştim. O anki yorgunluğumdan kaynaklanan bir hataydı, ama bugün Trabzonspor taraftarı beni çok iyi karşıladı. Onlara teşekkür ediyorum. Trabzonspor'da oynamak güzel olacak” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz