Ege Haberleri

  Fasulye mesaisi

  Hürriyet Haber
  26.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Baklan Kaymakamı Orhan Çiftçi, kiraladığı tarlaya fasulye ektirdi, hasat zamanı ürünü toplama görevini de çeşitli kurumlarda görevli memura verdi

  BAKLAN Ovası'nda fasulye de yetiştiğini göstermek isteyen Kaymakam Orhan Çiftçi, üç ay önce Konak Köyü yakınlarında 10 dönüm tarla kiralayarak maksi cinsi fasulye ektirdi. Çiftçiye örnek olmak, gelir elde etmek isteyen kaymakamlık, hatalar zinciri yüzünden zarar etti, istediği verimi alamadı.

  Memurlara görev

  HASAT zamanı kadın işçiler tutuldu. Ancak kadınların işçiliğini beğenmeyen Orhan Çiftçi, Kaymakamlık, Milli Eğitim, Tarım, Halk Eğitim Merkezi, Özel İdare Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda görev yapan memurlara fasulye toplama görevi verdi.

  Çok zarar edildi

  10 devlet memuru mesailerini tarlada geçirirken, toplanan ürün de haldeki toptancılara pazarlanmaya başlandı. 6 - 7 ton mahsül hedeflenirken, sadece bir ton verim alındı. Kaymakam Çiftçi, çalışanların çoğunun işçi olduğunu önesürdü, ‘‘Zarar ettik. Bir daha fasulye ekmeyeceğiz’’ dedi.

  Verim alınamadı

  Halka örnek olmayı amaçladıklarını söyleyen Kaymakam Çiftçi, ‘‘Fasulye toplayanlardan beşi zaten Tarım İlçe Müdürlüğü'nde işçi. Projenin sağlıklı yürümesi için yeri geldiğinde ben bile gidip o tarlada fasulye topladım. Ancak istediğimiz verimi alamadık’’ diye konuştu.

  4. Murat mantığı

  KAMU Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Denizli Dönem Sözcüsü Nursel Sevinç, konuyla ilgili olarak ‘‘4'üncü Murat Mantığı’’ değerlendirmesi yaptı. Sevinç, ‘‘Zaten yüzde 10 maaş zammı ve sürekli yapılan baskılar altında ezilen memurlarımıza, 4. Murat gibi baskı kurmaya çalışıyorlarsa bu memlekette kamu görevi yapmak oldukça zor. Bu olayı kınıyoruz ve sonuna kadar takipçisi olacağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı