« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Faruk Süren'den Galatasaray'a gönderme

İzmir'de 1912 Karşıyaka Derneği'nin düzenlediği "Yüzyıllık çınarların efsaneleri buluşuyor" adlı toplantıya yeşil-kırmızılı kulübün sembol başkanlarından İbrahim Koç'la birlikte konuşmacı olarak katılan Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren, "Bu yıl Galatasaray ligi en fazla üçüncü tamamlayacak. Geçen sezonki beşincilikle kıyaslarsak bu da bir başarı" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Hilton Oteli'nde organize edilen toplantıyı Karşıyaka Başkanı Coşkun Keskiner, yöneticiler ve çok sayıda konuk takip etti.

Galatasaray'da 1996-2001 yılları arasında başkanlık görevini yürüten, döneminde UEFA Kupası ve Süper Kupa'yı kazanma mutluluğu yaşayan Süren, toplantının soru cevap bölümünde çarpıcı açıklamalar yaptı. Sarı-kırmızılı kulübün bu sezon Avrupa'dan erken elenmesinin sürpriz olmadığını belirten Süren, "Strateji noksanlığı yüzünden bu hale gelindi. İyi oyuncular alındı, ama bunlar takıma göre seçilmedi. Günlük tartışmalara son vermek için takviye yapıldı. Tartışılan Hollandalı Teknik Direktör Rijkaard, genç neslin önemli isimlerinden. Tenkit olacak ama aksaklıklar yüzünden teknik adam tartışılıyor. Teknik direktörlerin başarı için iyi motive edilmeleri şart. Bunun için de yönetimin homojen olması gerekli. Ben görevde olsaydım Fatih Terim'le çalışıyor olurdum. Terim'le çalışmak kolay değil ama at yarışında da uysal atlar yarış kazanamaz" dedi.

Yeniden başkanlığa aday olmayı kesinlikle düşünmediğini de söyleyen Süren, "Geçmişte pişman olduğum bir kararım yok. Eğer görevi 2001'de bırakmış olmasam mutlaka Şampiyonlar Ligi'ni kazanırdık. Ali Sami Yen Stadı'nın arazisi üzerinde de stadımızı inşaa etmiş olurduk. Bu yıl UEFA Kupası'nı müzemize götüreli 10 yıl olacak. O tarihten beri kulüpler düzeyinde ne yazık ki böyle bir başarı yaşanmadı. Arkadaşlarımla birlikte 17 Mayıs'ta bu zaferi görkemli bir şekilde kutlayıp kutlamamayı dahi düşünüyoruz" diye konuştu.

1912 Karşıyaka Derneği Başkanı Sait Gürsoy, Faruk Süren ve İbrahim Koç'a günün anısına plaket verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz