DÜZCE HABERLERİ

Faruk Özlü’ye NATO’da Önemli Görev

IHA
13.10.2015 - 10:36Son Güncelleme :

MİLLETVEKİLİ FARUK ÖZLÜ'YE NATO'DA ÖNEMLİ GÖREV.

IHA

9-12 Ekim 2015 tarihleri arasında Norveç’in Stangaver şehrinde yapılan NATO Parlamenterler Assemblesi (NATO-PA) 61. Genel Kurul toplantısına katılan AK Parti Düzce Milletvekili Dr. Faruk Özlü Türkiye’ye döndü. Özlü, Gelecek Savunma ve Güvenlik Yetenekleri Komitesi Başkan Yardımcısı oldu.
NATO üyesi 28 ülke ile NATO üyesi olmayan Avusturya, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Ukrayna, Fas, Avustralya ve Japonya gibi 25 ülkeden parlamenterlerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda ağırlıklı olarak “terör ve güvenlik” konuları görüşüldü. Toplantıda Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada son yıllarda yoğunlaşan “terörizm, hibrit savaş, Rusya’nın Suriye hava harekatı, Türk hava sahasını ihlali, DAESH terör örgütü ve mülteci sorunları” üzerinde hazırlanan raporlar tartışıldı, görüş alışverişinde bulunuldu ve kararlar alındı. Toplantının son gün çalışmalarına NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATOP-PA Başkanı Michael Turner, Norveç Başbakanı Ema Solberg de katıldı.
Söz konusu toplantının son gününde NATO-PA Savunma ve Güvenlik Komitesi’nin boşalan üyelikleri için seçim de yapıldı. Düzce Milletvekili Dr. Faruk Özlü NATO’nun Gelecek Savunma ve Güvenlik Yetenekleri üzerinde çalışacak Komitenin Başkan Yardımcılığı’na seçildi. Komitede Fransız Parlamenter Xavier Pintat Başkan, Dr. Faruk Özlü ve Bulgar parlamenter Roumen Lontchev Başkan Yardımcısı, İngiliz Parlamenter Madeleine Moon Raportör olarak görev yapacak.
Savunma ve Güvenlik Komitesi genel olarak, NATO’nun günümüz güvenlik ortamının gerektirdiği yeteneklere sahip olacak şekilde transformasyonu, askeri etkinliğinin geliştirilmesi, karşılıklı çalışabilirliği, devam eden operasyonları, ortaklık ve programları, bir ittifak örgütü olarak etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi gibi konular üzerinde çalışıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Faruk Özlü’ye NATO’da Önemli Görev hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Faruk Özlü’ye NATO’da Önemli Görev haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:53
  • Guneş
   07:37
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı