Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Faruk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Faruk Yiğit, Fenerbahçe'ye transfer olduğundan bugüne kadar Otto Bariç tarafından çok fazla itibar görmeyip, çoğu zamanda kenarda bekletilen adamdı. Faruk gibi deparlı, oyuna bir başına asılmaya özen gösteren ve takımını ateşleyen bir futbolcunun, en kötü haliyle bile oynatılması gerektiğine inanıyorum. Karabükspor karşısında izlediğimiz Fenerbahçe'de Faruk, Fenerbahçe'nin tüm ataklarında rakip Karabük savunmasını zorlarken, inanılmaz pozisyonlar üreten, gol arayışında bulunan ve de penaltıya sebebiyet veren adamdı. Fenerbahçe seyircisi, böylesine yürekten oynayan futbolcusunu her zaman bağrına basar. Bu maçta da aynen böyle oldu. Sakatlanıp sahanın dışına çıkarken, alkışlarla uğurlandı.

ÇOK KAÇTI

Fenerbahçe iyi oynadığı zaman alkışlandı, kötü oynadığı zaman da ıslıklandı. Daha maçın hemen başında Kemalettin'in atmış olduğu güzel golden sonra Fenerbahçe'nin güzel oyunu 15-20 dakika sürebildi. Fenerbahçe'nin bu maçta kaçırdığı golleri birer birer belirtmeye kalksak bizim satırlarımızın sayısı yetmez. Sadece bir kaçından söz etmek gerekirse, Boliç'in, Moshoeu'nun ve Okocha'nın üstüste kaçırdıkları, şanssızlıkla beraber tabii ki beceriksizlikti.

Fenerbahçe'nin iyi göründüğü dakikalar bize göre, maçın ilk çeyreği ile son 15 dakikasıdır. İşte bu dakikalarda iyi gözüken Fenerbahçe, kaçırdıklarını gole çevirebilseydi, gol averajını mükemmel bir şekle getirirdi. Karabükspor ise her nedense Fenerbahçe seyircisinin etkisinde kalmış olacak ki, son haftalardaki başarılı görüntüsünü F.Bahçe karşısında tekrarlayamadı.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler