Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Farmar gözünü Avrupa Ligi'ne dikti

Anadolu Efes'in NBA'den transfer ettiği Jordan Farmar Türkiye'deki ilk röportajında Euroleague şampiyonluğunu hedeflediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Anadolu Efes'in NBA'den transfer ettiği Jordan Farmar Türkiye'deki ilk röportajını NTV Spor'a verdi. "Efes'e ikincilik yaşamak için gelmedim" diyen yıldız oyuncu, hedefinin lacivert-beyazlılarla Euroleague şampiyonluğu yaşamak olduğunu söyledi.

Efes'in yeni transferi Jordan Farmar, sağlık kontrolü için İstanbul'a geldi. Farmar'ın uçağı bir yolcunun rahatsızlanması üzerine altı saat rötar yapınca, yıldız oyuncu 20 saatlik bir yolculuk sonrasında iniş yaptı. Farmar, Efes'e liderlik yapmaya geldiğini söyledi.

Efes’in kedisine güvendiğini belirten yıldız oyuncu, "Bu teklif benim için harika bir fırsattı. Efes bana güvendi ve takımın lideri olmamı istedi. Burada daha çok oynayabilmek ve kendimi geliştirmek istiyorum. Sonuçta 25 yaşındayım ve hâlâ oyunumda geliştirebileceğim yönler olduğunu düşünüyorum" dedi.

VUJACIC MUTLULUĞU
 
Jordan Farmar, Los Angeles Lakers ve New Jersey Nets'ten takım arkadaşı Sasha Vujacic'le yeniden buluştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.
 
Vujacic’in çok yakın bir dostu olduğunu belirten Farmar, "Sasha Vujacic'ten ayrı kalamıyorum. O benim çok yakın bir dostum. Aynı zamanda birbirimizin oyununu iyi biliyor ve sahada birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz. Bu kesinlikle takıma yardımcı olacaktır. Yeniden onunla oynayacağım için çok heyecanlıyım" şeklinde konuştu.
reklam

Farmar, yakın arkadaşı Galatasaraylı Josh Shipp'in, kendisinin transfer kararını vermesinde önemli pay sahiplerinden biri olduğunu söyledi.
 
Yıldız oyuncu, "Josh ile tüm yaz boyunca Los Angeles'ta birlikteydik. Bana İstanbul ve Türkiye hakkında harika şeyler anlattı. Çok etkilendim" dedi.


Jordan Farmar, Efes'teki hedefinin Euroleague şampiyonluğu kazanmak olduğunu vurguladı. Farmar, "Benim Efes'teki amacım her şeyi kazanmak. Buraya ikinci olmaya gelmedim. Hem Euroleague'de, hem Türkiye'de şampiyonluklar kazanmak istiyorum. Bunu yapacağımızdan eminim" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz