Ege Haberleri

  Farklı operasyon adı da ‘Ay Işığı’

  Mehmet ÇİL / DATÇA, (DHA)
  20.10.2011 - 01:50 | Son Güncelleme:

  Van, Diyarbakır ve Hatay’tan gelen öğrencilere okul malzemesi verilmesi için başlatılan, ‘Ay Işığı Projesi’ne, Datça’dan destek geldi.

  DATÇA Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin topladığı 20 koli yardım malzemesi, üç ilde öğrenim gören öğrencilere iletilmek üzere, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi.Büro Amiri Komiser Gökhan Erdal, proje sloganının, “Çocuklarımız geleceğimizdir, geleceğimizi aydınlatmaya var mısınız?” olduğunu anımsatarak, şunları söyledi:

  Her kesimden destek

  “Biz de çocuklarımızın geleceğine ışık tutmak istedik. Bu amaçla, Datça Emniyet Amirliği personeli eş ve çocukları başta olmak üzere, esnaf, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile kısa sürede kalemden kitaba, sözlükten imla kılavuzu ve harita gibi okul ihtiyaçları ile çeşitli giysilerden oluşan 20 koli malzeme topladık. Toplanan malzemeler, Van, Diyarbakır ve Hatay’daki yavrularımıza ulaştırılmak üzere Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi.”

  Geleceğe umutla bakmak

  Bu projeyle yardım gereken çocukların geleceğe umutla bakmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Erdal, “Çocuklarımızın suç ve suç unsurlarına yönelmelerini önleyerek onlara destek olmak istiyoruz. Ayrıca, bu destek sayesinde polisin suç ve suçlularla mücadeledeki başarı oranı yükselecek, eğitime katkıda bulunarak, halkın polis hizmetlerinden memnuniyeti ve sosyal yaşamdaki mutluluğu artacaktır” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı