« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Farklı illerden 80 kız çocuğuna futbol eğitimi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Ülker işbirliğinde, bu yıl 6'ncısı düzenlenen 'Futbol Köyleri Projesi' kapsamında Kocaeli'de sürdürülen eğitimler tamamlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kocaeli'deki bir otelde yapılan eğitimlere ilişkin açıklama yapan “Kız Futbol Köyü Kampı” sorumlusu Mustafa Özer, 1 Temmuz'da başlattıkları kampı tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

TFF'nin Ülker ile işbirliğiyle yürüttüğü futbol köyleri projesinin, ülkedeki genç nüfusun futbol sevgisiyle yetişmesi ve futbola yeni değerler kazandırılması açısından büyük önem taşıdığını anlatan Özer, TFF'nin en değerli projelerinden olan “Futbol Köyleri”ne gelen çocukların, futbol eğitiminin yanı sıra farklı kültürleri bir araya getirerek, sosyalleşmelerine olanak sağladıklarını kaydetti.

Özer, çocukların iyi bir sporcu olmalarının yanında iyi bir birey olma yolunda ilerleme kaydettiklerini dile getirerek, “Kız çocuklarımızın genç milli takımlarımızda forma giymeye başlaması, bizler için mutluluk verici oluyor. Bu projenin, futbol adına büyük kazançlar sağlayacağına ve çocuklarımızın futbol sevgisi ile kültürünün yerleşmesine yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.

Özer, kampta 12-13 yaş grubu olmak üzere farklı illerden 80 kız çocuğunun yer aldığına vurgu yaparak, uzmanlar tarafından düzenlenen eğitim programında ağırlıklı olarak yer alan futbol çalışmalarının dışında, yaratıcı drama, satranç, çevre bilinci, ilk yardım ve beslenme gibi eğitimlerin de yer aldığını anlattı.

Bunları da Beğenebilirsiniz