Spor Farklı bir lig olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Farklı bir lig olacak

Beşiktaş Antrenörü Didin, bu sezon basketbolun Türkiye'de çok farklı olacağını belirterek, ‘Türk ve Avrupalı kulüplerin yatırım yapmasıyla basketbolda Avrupa piyasası yukarı çıkmaya başladı’ dedi.

TÜRKİYE Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş'ın antrenörü Murat Didin, Türk ve Avrupalı takımların basketbola yatırım yaptığını, bu şekilde Avrupa'da transfer piyasanın yukarıya çıkmaya başladığını söyledi.

Didin, siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, bu sezon basketbolun Türkiye'de çok farklı olacağını belirterek, ‘Türk ve Avrupalı kulüplerin yatırım yapmasıyla basketbolda Avrupa piyasası yukarı çıkmaya başladı’ dedi ve şöyle devam etti:‘Bugün çoğu ülkede istersen 12 ABD'li ile de oynayabiliyorsun. Şimdi böyle bir globalleşmenin yanında Türkiye'de 3 artı 1 sistemi var. Bunların yanında bu sene Mersin Büyükşehir Belediyesi piyasaya çok önemli transferlerle girdi. Türk Telekomspor çok önemli transferleri yüksek fiyatlarla yapınca basketbol çıtası çok yukarıya çıktı. Hatta küçülmeye gideceğini söyleyen Ülkerspor, Mirsad ve İbrahim'i alarak değil küçülme, kat kat büyüdü. Baktığımız zaman her alanda çok değerli oyuncularımız var. Beşiktaş'ın geçen seneki rakamlarla El Amin'i ve Varda'yı tutması bence söz konusu bile değildi.’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle