Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Farkını gösterdi

BU sezon Fenerbahçe’nin seyrettiğim en dengeli, en mücadeleci, en kontrollü, en presli maçıydı. Öncelikle en geri ve en ilerideki mesafeyi açmadan oynadılar.

Aynı anda 5-6 kişiyle pres yaptılar. Bence Kayserispor kötü olduğu için değil, Fenerbahçe iyi olduğu için varlık gösteremedi. Sarı lacivertliler bu tarz oynarlarsa, futbolcu kalitesi otomatik olarak sahneye çıkıyor ve zorlanmıyorlar.
Fenerbahçe’de en büyük noksanlık bence şuydu: Alex koşuyordu, hep boşa çıkıyordu, golleri atıyor ve attırıyordu. Ama arkadaşları ona ayak uyduramıyorlardı. Bu maçta diğer futbolcular da Alex kadar koştular. Ve bu fark iki takım arasındaki maçta ortaya çıktı.

Volkan Babacan hasta etti

Bu maçı alsaydı Kayserispor’un bir nebze de olsa şampiyonlukta iddiası olacaktı. Dünkü maçtan sonra o konuda devre dışı kaldılar. Fenerbahçe takımında kötü oynayan değil, kötü mücadele eden yoktu. Hava biraz daha soğuk olsaydı, Fenerbahçe kalecisi Volkan zatürreden hastaneye kaldırılabilirdi. Eski Fenerli Volkan da, Kayseri kalesinde yaptığı hareketlerle kendi taraftarlarını zaten hasta etti.
Fırat Aydınus, fazla zorlanmadan düzgün bir maç yönetti. Neden? Kayserisporlu futbolcular zaten iyi futbol oynayıp kendilerini göstermek istiyorlardı. Fenerli futbolcular da haftaya oynayacakları Beşiktaş maçını düşünerek hakemle ve rakiple kontak noktasına girmediler.

BEĞENDİM
Fenerbahçe’nin şampiyon olma arzusunu.

BEĞENMEDİM
Kayserisporlu futbolcuların takıma değil kendine oynamalarını.

DİKKAT
İsteyince hakemle oynanmıyormuş.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI