Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Farka rağmen...

YAKALADIĞI dört maçlık galibiyet serisine Karabük’te son veren Trabzonspor’un Eskişehirspor karşısında işi zordu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Çünkü Ersun Yanal’ın talebeleri Galatasaray karşısında oynadığı futbolla ilerisi için ışık vermiş ve ilk 8’in en büyük adaylarındandı.
Maç başladığında Eskişehirspor kendi sahasında oynuyormuş gibi rahattı. Ancak Karadeniz Fırtınası’nı uyandıran 23’te Hürriyet’in kırmızı kartı oldu. Başa baş, hatta daha üstün oynayan kırmızı siyahlılar eksik kalınca Trabzonspor ipleri eline aldı. Halil’in golü tribünleri ayağa kaldırdı, Burak ve devre biterken de Marek Cech’in fileleri havalandırması 3 puanın habercisi oldu.

İşi kolay olmayacak

İkinci yarıda Trabzonspor, 11’e 10 oynanan karşılaşmada yine rahat değildi. Eksik Eskişehirspor 90 dakika boyunca pes etmeyen bir futbol ortaya koydu. Olcan’ın golüne ve farka rağmen bordo mavililerin sergilediği futbol tatmin etmedi.
Hafta sonunda onur mücadelesi veren Ankaragücü maçı var. Karabük’de olduğu gibi Trabzonspor’u çıkış arayan bir takım bekliyor. Eğer Ankara virajı da kayıpsız geçilirse Trabzonspor yeniden bir çıkış yakalar. Ancak Ankara’da işler bu futbolla kolay olmayacaktır. Biraz amiyane olacak ama, “Ölmüş kuzu kurttan korkmaz”.

Bunları da Beğenebilirsiniz