Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Farjad'dan 10'uncu Yıl Marşı

  Hürriyet Haber
  07 Aralık 2009 - 11:33Son Güncelleme : 07 Aralık 2009 - 16:48

  Türkiye turnesi kapsamında İzmir’de konser veren keman virtüözü Farid Farjad, İzmirli müzikseverlere güzel bir gece yaşattı.İranlı Farjad'ın konser sonunda kendisine has yorumuyla çaldığı 10'uncu Yıl Marşı, beğeni topladı.

  Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde dün akşam sahneye çıkan Farid Farjad, piyanoda Abdi Yamini’nin eşliğinde, İzmirli müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı. Gediz Üniversitesi'nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen konserde sahneye çıkan Farjad, Türk ve dünya klasiklerinden özenle seçtiği eserleri sundu.

  2 yaşındayken annesinin çaldığı kemanın sesiyle uyuduğunu belirten 71 yaşındaki Farjad, Türkiye'ye 3'üncü kez geldiğini söyledi. Türkiye'yi ve Türk insanını çok sevdiğini anlatan Farid Farjad, modern Türkiye’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün, bir ülke için en büyük şans olduğunu dile getirip, kemanıyla 10'uncu Yıl Marşı'nı çalarak salondaki İzmirlilerin hayranlığını kazandı.

  Konser sonunda Farjad'a teşekkür eden Gediz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyfullah Çevik, kendisini İzmir’de ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Prof.Dr. Çevik, “Kendisinden önümüzdeki sene üniversite açılışında da yer alacağı konusunda söz aldık” dedi.

  /images/100/0x0/55ea8f33f018fbb8f887e8b6İRAN'IN DA BİR ATATÜRK'E İHTİYACI VAR

  Konser sonrası Türk yemeklerinin tadına bakan Farjad, yemek yediği restoranda bulunanlara da mini bir konser verdi. Kendisinin de Mustafa Kemal hayranı olduğunu dile getiren Farjad, “Atatürk bir ülke için büyük şans. O gerçekten de çok büyük bir lider. İran'ın da bir Atatürk'e ihtiyacı var” diye konuştu.

  Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Farjad'ın, An Roozha 1, 2, 3, 4 ve 5 olmak üzere beş albümlük albüm serisi var. Sanatçının ayrıca ‘Golha Orkestrası’ adlı bir albümü de bulunuyor. Her Fırsatta Türkiye ve Atatürk'e olan hayranlığını dile getiren Farjad, 11 Aralık’ta İstanbul’da da bir konser verecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı