AYDIN HABERLERİ

Farenin Bir Günlük Seyahati Binlerce Liralık Zarara Neden Oldu

IHA
29.09.2015 - 12:17Son Güncelleme :

KURUYEMİŞÇİYE GİREN FARE ÖNCE ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, SONRA MAĞAZADAKİ ÜRÜNLER İMHA EDİLDİ

IHA

Çekirdekli ürünlere düşkünlüğü ile tanınan bir farenin bir günlük seyahati Aydınlı bir firmaya binlerce liralık zarar verdi. Firmanın İstanbul’daki bir mağazasına giren kemirgen ilaçlama firması tarafından etkisiz hale getirilirken, mağazadaki tüm ürünlerin imha edildiği ve uyanık farenin mağazaya bir günlük ziyaretinin firmaya pahalıya mal olduğu belirtildi.
Aydın merkezli olup Türkiye’nin değişik illerinde çok sayıda mağazası bulunan ve kalitesi ile de beğeni kazanan özel bir kuruyemiş firmasının İstanbul Beyazıt’taki mağazasına fare girdiği görülünce firma kendisine ait internet sayfasından yaptığı açıklama ile kamuoyunu bilgilendirme mesajı yayınladı.
“KEMİRGEN TELEKOMUN ALTYAPI ÇALIŞMASINDAN FAYDALANIP İÇERİ GİRMİŞ”
Firma yetkilileri yaptıkları açıklamada mağazada görülen farenin Telekomun altyapı çalışması sırasında mağazaya girdiğini açıklarken, olaydan sonra mağazayı hemen kapatıp, çalıştıkları ilaç firması marifeti ile kemirgenin etkisiz hale getirildiğini ambalaj malzemeleri dahil tüm ürünlerin de imha edildiğini duyurdu. Gıda güvenliği ve hijyen koşullarına önem verdiklerini belirten firmaya ait mağazaya giren fare firmaya binlerce liralık zarara neden oldu. Koskoca mağazadaki tüm ürünler imha edilirken, çalışmaların tamamlanmasının ardından mağaza yeniden açıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Farenin Bir Günlük Seyahati Binlerce Liralık Zarara Neden Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Farenin Bir Günlük Seyahati Binlerce Liralık Zarara Neden Oldu haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ocak 2018, Salı
 • İmsak
  06:50
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:41
Sayfa Başı