KOCAELİ HABERLERİ

Fareler ve İnsanlar, "perde" diyor

AA / Nurgül Temiz
24.02.2016 - 12:18Son Güncelleme :
Fareler ve İnsanlar, perde diyor
AA / Nurgül Temiz

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenecek Fareler ve İnsanlar adlı tiyatro oyunun prömiyeri, yarın saat 20.00'de Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılacak.
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Aydın Sigalı’nın yönettiği oyunun, iki yakın arkadaş olan George ve Lennie'nin hikayesini konu ettiği belirtildi.
John Steinbeck tarafından yazılan oyunun çevirisini Zeynep Avcı'nın yaptığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Oyunun yönetmenliğini Aydın Sigalı üstlenirken yönetmen yardımcılığını Ozan Şahin, dekor tasarımcılığını Behlüldane Tor, kostüm tasarımcılığını Emine Kaynak Yıldırım, müzik direktörlüğünü Fatih Veli Ölmez üstleniyor. Hayatlarını kazanabilmek için sürekli çiftliklerde çalışan iki yakın arkadaş George ve Lennie’nin hayali bir çiftliğe sahip olabilmek ve kendi yaşamlarını kurmaktır. Yıllardır kurdukları hayale tam ulaşmak üzereyken, aniden gelişen bir olay, onları bu durumdan mahrum bırakır. Sürükleyici kurgusu ve sahne kıyafetleriyle ilgi çeken Fareler ve İnsanlar adlı tiyatro oyunda Erdem Irmak, Volkan Dinç, Yaşar Özveri, Veysel Sami Berikan, Nuri Karadeniz, Utku Oğuz, Ferdi Yıldız, Aytek Mete Elgün, Azer Şelte, Pınar Ünsal’dan oluşan oyuncu kadrosu sahne alacak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Fareler ve İnsanlar, "perde" diyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fareler ve İnsanlar, "perde" diyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı