« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fanatik taraftar görenleri şaşırtıyor

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde yaşayan koyu Fenerbahçe taraftarı 54 yaşındaki Ahmet Aslan'ın, takımının bayrağının dalgalandığı sarı-lacivert renklerle boyanmış evi ile aynı renkleri taşıyan eşyaları görenleri şaşırtıyor.

İLHAN ÇETİN - ZONGULDAK / DHA
SON GÜNCELLEME
Ahmet Arslan'ın tek isteği Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ile tanışmak. İlçeye bağlı Ormanlı beldesi Sarıkaya Köyünde yaşayan manav Ahmet Aslan'ın çocukluğundan itibaren taraftarı olduğu Fenerbahçe'ye olan sevgisi, lig şampiyonu olduğu 1995-1996 sezonundan sonra tutkuya dönüştü. Takımın televizyondaki hiç bir maçını kaçırmayan, fırsat buldukça da stada giderek desteğini sürdüren 4 çocuk, 6 torun sahibi Aslan, Fenerbahçe'ye sevgisini göstermek için manav dükkanının yanı sıra oturduğu evinin dış cephesini sarı-lacivert boyatarak, takımının amblemini yaptırmasının yanı sıra İngilizce This is Kadikoy. No way out 'Burası Kadıköy, çıkış yok' yazdırdı. 'Kadıköy'e Hoş geldiniz' yazısının da bulunduğu evinin iç duvarlarını da takımın bayrakları, futbolcuların posterleriyle süsleyen Aslan, evini de halıdan koltukların örtüsüne, saatten bardaklara kadar Fenerbahçe amblemli ve sarı-lacivert renklerin hakim olduğu eşyalarla donattı.

EN BÜYÜK İSTEĞİ YILDIRIM İLE TANIŞMAK

Fenerbahçe sevgisinin kendisinde bir başka olduğunu belirten Aslan, en büyük isteğinin ise Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile tanışmak olduğunu söyledi. Aslan, şöyle devam etti: "Aziz Yıldırım, başkan olduktan sonra kulüp bambaşka bir hale geldi. Benim en büyük hayalim sayın başkanımla tanışmak ve fotoğraf çektirmek. Eğer kendisi de kabul eder beni davet ederse kendisi ile tanışmak istiyorum" dedi.

GALATASARAY ŞAMPİYON OLDUĞUNDA 30 ARAÇ EVİMİN ÖNÜNE GELDİ

Geçtiğimiz sezon Galatasaray'ın şampiyon olmasının ardından Galatasaraylı taraftarların evinin önüne gelerek takımları lehinde tezahürat yaptığını söyleyen Ahmet Aslan, "Fenerbahçe şampiyon olduğunda ben kimsenin evinin önüne gitmedim. Sadece konvoy yaptım. Eğlenmişizdir. Ama onlar Fenerbahçeli olduğum için buraya kadar geldiler. Belki 25-30 araba vardı. Gerçekten o gün zor oldu. Arkadaşlarım beni kızdırmak için geliyorlar. Ben onları çok seviyorum. Benim Galatasaraylı, Trabzonlu arkadaşım

Bunları da Beğenebilirsiniz