Gündem Haberleri

  Falcılar soydu, "gasp edildim" dedi

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  03.10.2008 - 17:18 | Son Güncelleme:

  Eve aldığı falcılar soyunca, gasp yalanını uydurdu.

  İZMİR'in Karşıyaka İlçesinde eşi 58 yaşındaki M.A. tarafından evde elleri ve ayakları iple bağlı, ağzı da bantlanmış halde bulunan 50 yaşındaki G.A., eve gelen tanımadığı 3 erkeğin kendisini dövüp 7 bin YTL ve iki bileziği aldığını, kendisini de bağlayarak kaçtıklarını söyledi. Polisin sorgulaması sonucu yalan söylediği ortaya çıkan kadın, fal baktırmak için eve üç kadın aldığını, kadınlar evden gittikten sonra para ve bileziklerin çalındığını fark ettiğini, eve falcı aldığınıı öğrenmesi durumunda eşinin kızacağını düşünerek yalan söylediğini itiraf etti.

  Olay saat 15.00 sıralarında Karşıyaka Çay Mahallesi 2139 Sokak'daki evde meydana geldi. M.A. cuma namazını kıldıktan sonra camiden eve geldiğinde eşi G.A.'yı odada elleri ve ayakları bağlı, ağzı bantlanmış ve baygın halde buldu. M.A. eşinin ağzındaki bantı çıkartıp, elleri ve ayaklarındaki ipleri de çözdü. Eşine gasp edildiğini söyleyen G.A. eve tanımadığı üç erkeğin geldiğini, kendisini döverek bağladıklarını, oğullarına düğün yapmak için biriktirdikleri 7 bin YTL ve 2 altın bileziği alarak kaçtıklarını söyledi.

  Çiftin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, evde inceleme yaptı. G.A. polislere de eşine anlattığı şekilde gasp edildiğini söyledi. Ancak polisler, kadının çelişkili ifade verdiğini fark etti. Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği'ne götürülerek sorgulanan G.A.'nın gasp edilmediği ve yalan söylediği ortaya çıktı. G.A. polise verdiği ifadesinde, fal baktırmak için üç kadını eve aldığını, falına bakan kadınlar gitikten sonra evde oğullarının düğünü için biriktirdikleri para ve altınların çalındığını fark ettiğini, eve falcı aldığını öğrenmesi durumunda eşinin kendisine kızacağını düşünürek böyle bir yalan söylediğini itiraf etti.

  G.A. ağzını bantladıktan sonra iple ayaklarını bağlayıp düğüm attığını, ellerine ipi sardığını ancak düğüm atamadığını, eve gelen kocasının ellerindeki ipin düğümlü olmadığını fark etmediğini söyledi. Polis, roman şivesiyle konuşan, siyah peçe ve çarşaflı şişman olan zanlıları ararkan, kadın hakkında da soruşturma açıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı