« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Falcı diyenler amacına ulaşamadı"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa, “Şubat ayı sonunda Spor Toto Süper Lig'de sıralamanın çok değişik bir şekil alabileceği” öngörüsünde bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yönüyle farklı bir sezon yaşandığına dikkati çeken Çapa, bunda değişen statü nedeniyle ortaya çıkan yoğun maç trafiği, hava ve saha koşullarının da etkisinin olduğunu, ancak bu şartların lige “ayrı bir heyecan” getirdiğini ifade etti.

Lig sıralamasında birkaç takım hariç bütün kulüplerin ilk 8'e girme şansının devam ettiğini savunan Fuat Çapa, “Bazı kulüpler yaptıkları transferlerle neredeyse yenilendi. Teknik ekip değişikliğine gidenler de var. Transferler hemen sahaya çıkabilecek isimlerden yapılıyor. Heyecan giderek artıyor. Şubat ayı sonunda bu lig çok değişik bir şekil alabilir” dedi.

“Güneş balçıkla sıvanmaz”

Genç teknik adam, Almanya'nın Bild am Sonntag gazetesinin, “kadroda hangi oyunculara yer vereceği konusunda falcıya danıştığını” iddia etmesinin Gençlerbirliği'ne zarar vermediğini söyledi.

Konuya ilişkin olarak, “Başarıyı gölgeleyemezsiniz. Güneş balçıkla sıvanmaz” ifadelerini kullanan Çapa, şöyle devam etti: “İlginçtir, haberden sonra telefonlarım hiç susmadı. Televizyon ve radyolardan bu haber için beni arayanlarla önce güldük, sonra da Gençlerbirliği'nin şu an puan sıralamasındaki yerine nasıl geldiğini konuştuk. Aldığımız sonuçlar ve ortaya koyduğumuz oyun dikkatleri çekmeye başlamıştı. Ligin sürprizinin Gençlerbirliği olacağını, sezon başında yapılan program dahilinde çalıştığımızı, 5 hafta sonraki antrenmanımızda ne yapacağımızın da bugünden belli olduğunu ise defalarca dile getirmiştim. Ancak, haber kendimizi anlatmamız için bize bir fırsat daha yarattı ve bu açıdan sanırım dedikodu sahiplerinin amacı gerçekleşmedi.”

“Farklı” bir ekiple çalıştığını kaydeden Fuat Çapa, yardımcılarından Bülent Kayıtken'in aynı zamanda akademisyen, Edward Sturing'in ise Hollanda'da kendisini ispatlamış bir futbol adamı olduğunu, kaleci antrenörü Levent Zorluer'in de 2007'den beri Gençlerbirliği'nde görev aldığını belirterek, teknik ekip ve futbolcuların başarısının bu tür dedikodularla gölgelenemeyeceğini ifade etti.

Şubat ayı zor geçecek

Ligde oynadıkları 2 zorlu maçı kayıpsız atlattıkları için mutlu olduklarını dile getiren genç teknik adam, “Önümüzdeki 4-5 maç 'rakiplerimizle' mücadele edeceğiz. Her karşılaşma bir final havasında olacak” diye konuştu.
Yarın oynayacakları Bursaspor'un ligin iddialı ekiplerinden olduğunu kaydeden Fuat Çapa, karşılaşma için de “Hedeflerinden uzaklaşmak istemeyeceklerdir. Ama biz de hedefimize ulaşmakta en az onlar kadar istekli bir takımız” değerlendirmesinde bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz