GeriSpor Falcı ahtapot iş başında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Falcı ahtapot iş başında

Dünya Kupası'nda İngiltere'yi de devirerek yoluna devam eden "falcı" ahtapot, panzerlere Arjantin önünde de şans tanıdı.

Almanya'da dünya kupasında milli takımın ardından en büyük yıldız "Kupa falcısı" olarak tahminlerine başvurulan ahtapot "Paul" oldu. Daha önceki tahminlerinin hepsinde başarılı olan "Ahtapot Paul"ün bulunduğu akvaryomu içi yiyecek dolu Alman ve Arjantin bayraklı iki kutu bırakıldı. Merakla beklenen tercih, yaklaşık 1 saat sonra yapıldı. Falcı ahtapot, yiyecek kutularından üzerinde Alman bayrağı olanı seçerken Almanlar yine umutla bu falın sonucunu beklemeye başladı. Ahtapot Paul'un seçiminin doğru çıkıp- çıkmayacağı cumartesi günü oynanacak maçın sonunda belli olacak.

KUPA SEVİNCİ İÇİN UYARI

Alman milli takımında 2 Türk kökenli futbolcunun da bulunmasının etkisi ile Dünya Kupası'ndaki coşkuya bu ülkedeki Türkler de katılırken, ülkedeki yetkililer cumartesi günkü olası coşkuya karşı uyarılarda bulundu. Aşırı hız, yüksek gürültüye ceza uygulandığı bundan önemlisi ani fren halinde ölümlere yol açan olaylar olabileceği belirtilirken, herkesimin dikkatli olması istendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle