« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Faksla şip-şak rapor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MHK yeni bir uygulama başlatıyor. Artık gözlemci ve hakemler, TV'yi bekleyip rapor yazamayacaklar. Maç bittikten en geç 2 saat sonra raporlarını federasyona fakslayacaklar.

MHK ve Futbol Federasyonu, ligin 2. yarısı için yeni bir uygulama başlatıyor. Konu hakkında Hürriyet'e konuşan MHK Başkanı Bülent Yavuz, ‘‘UEFA, maç raporlarınızı 12 saat içinde bana gönderin diyor. Statlarda gözlemci odaları oluşturulmuş ve haberleşme cihazları ile donatılmıştır. Maç bittikten en geç 2 saat sonra raporlar federasyona fakslanacak’’ dedi.

2 SAATTE RAPOR

Ligin 2. yarısında bu uygulamayı başlatacaklarını ifade eden Yavuz şunları söyledi: ‘‘Gözlemci ve hakemler raporlarını yazıp maçtan 2 saat sonra fakslayacak. Artık TV'yi bekleyip rapor yazma dönemi sona erecek. Bu TV yayınlasın yayınlamasın tüm maçlar için geçerli olacak. Kararı disiplin cezalarını düşünerek aldık.’’tekmeye af yok

Devre arasında düzenlenecek hakem semineri içinde bilgi veren Yavuz, ‘‘Ligin son 3 maçına kadar hakemler başarılı maçlar yönettiler. Ancak sert oyuna karşı zaman zaman daha ciddi ve radikal önlemler alamadılar. Bu konuda kendilerini uyaracağız. Tekmeyi anında cezalandırmalarını isteyeceğiz’’ dedi.

OFSAYTA DİKKAT

Yardımcı hakemler için çok ciddi çalışmalar yapacaklarını da ifade eden MHK Başkanı Bülent Yavuz sözlerini şöyle noktaladı: ‘‘Özellikle ofsayt konusuna dikkat çekeceğiz. Eğer topun ve savunma oyuncusunun arkasında kalırsanız müdahale şansınız azalır. Bu bakımdan yardımcı hakemlerimizle saha çalışmaları yapıp bu konuya eğileceğiz.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz