Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Faksla şampiyonluk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlk maçta İstanbul Büyükşehir Belediye Greko Romen Güreş takımı ile 4-4 berabere kalan Rus Novosibirski takımı‘‘Biz sizi burada yenemedik, orada hiç şansımız yok’’ diye faks çekip İstanbul'a gelmedi. Bunun üzerine Belediye üst üste 3. kez Avrupa şampiyonu oldu.

Sürpriz faks

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grekoromen Güreş Takımı bu kez faksla Avrupa Şampiyonu oldu. Son iki yılın Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl finalde karşılaştığı Rusya’nın Novosibirski takımı, sahasında oynadığı ilk maçın 4-4 berabere bitmesinin ardından Türkiye’de yapılacak rövanşa gelmeyeceğini açıkladı.

Sizi yenemeyiz

Novosibirski yöneticileri çektikleri faksta ‘‘Biz kendi sahamızda sizi yenemedik. İstanbul'daki rövanşta hiç yenemeyiz. Kulübümüzün maddi durumu da iyi değil. Rövanşa gelemiyoruz, şampiyonluğunuzu da şimdiden kutlarız’’ dediler. Bunun üzerine bugün Cemal Kamacı Spor Salonu'nda yapılması gereken maç oynanmadan Belediye Takımı faksla üst üste 3. şampiyonluğunu ilan etti.

Kupa geliyor

Avrupa Güreş Birliği’nin (CELA) Bulgar Başkanı Tzenov, Rus takımının İstanbul'daki rövanş maçına gitmeyeceğini kendilerine bildirdiğini, bu nedenle Belediye’nin şampiyonluğunu ilan ettiğini söyledi. Avrupa Şampiyonluğu Kupası'nı, Belediyespor’un dilediği bir tarihte İstanbul'a getireceğini belirten Tzenov, ‘Ayrıca serbest stilde Avrupa Şampiyonu olan Gebze Belediyesi'nin kupasını da bu organizasyonda vereceğiz’ dedi.

Şölen yattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Güreş Sorumlusu Mustafa Erdoğan ise Rus takımının İstanbul'daki Rövanşa gelmemesi üzerine ‘‘Biz 3. Avrupa Şampiyonluğumuzu büyük bir şölenle kutlama hazırlıkları içindeyken, bu sürpriz faks geldi. Rusya'daki illk maçta hakem oyunları sonunda berabere kalmıştık. İş zaten orada bitmişti ama yine de onları burada yenip şampiyon olmak isterdik’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz