« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fahri Tatan: Dönüm maçımız

Sezon başında Beşiktaş'tan olaylı biçimde Konyaspor'a transfer olan Fahri Tatan, "Büyükşehir Belediyespor maçını kazanarak alt sıralarla olan ilişkimizi tamamen kopartmak istiyoruz. Bu maç dönüm maçı olacak" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasının Konyaspor olarak alt sıralarla ilişkilerini kesmek için çok önemli olduğunu belirten orta saha oyuncusu Fahri Tatan, şöyle konuştu:

"Geçen hafta Gaziantep'te kazandık ve bu hafta da kendi evimizde kazanırsak, aldığımız 6 puanla çok iyi bir avantaj sağlamış olacağız. Üstelik rakibimiz 6 puanda kalacak ve biz de puanımızı 13'e çıkartmış olacağız. Böylelikle alt sıralarla olan ilişkimizi tamamen kopartmak istiyoruz. Maçı kazanırsak, bundan sonraki haftalarda üst sıralara oynama hedefiyle devam edeceğiz. Takımımızda moraller yerinde. Her şey çok iyi ve çok iyi çalışıyoruz. İnşallah kazanacağız. Bundan sonraki maçlarımızın hepsi de yenebileceğimiz rakipler. Sonuçta ligde 3 mağlubiyetimiz var. Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray. O maçlarda da zaten kötü oynamadığımızı düşünüyoruz ama, şanssız biçimde yenildik."

Kendilerine denk takımlara karşı daha iyi oynadıklarını, daha az pozisyon verdiklerini vurgulayan Fanri Tatan, bundan sonraki maçlarını deplasmanda veya içeride kazanmak istediklerini söyledi. Kendi performansını da değerlendiren Fahri Tatan, bu konuda şunları söyledi:

"İlk haftalarda yeni takım olmamız ve yeni oyuncuların olması takım içinde ortaya biraz uyum sorunu çıkarttı. Ama daha sonraki haftalarda takım iyice alıştı. Şu anda hiç bir sorunumuz yok ve performansım da gerçekten iyi durumda. Teknik heyet de takım içinde herkesten memnun olduğu gibi benden de aynı şekilde memnun. O yüzden ben de elimden geldiğinin daha fazlasını yapmaya çalışıyorum. Daha da iyi olacağım."


Bunları da Beğenebilirsiniz