GAZİANTEP HABERLERİ

Fadıloğlu’ndan Gaimder’e Saha Gezisi

IHA
18.08.2015 - 16:03Son Güncelleme :

ŞEHİTKAMİL BÖLGESİNDE İMARA YENİ AÇILAN VE AÇILMASI PLANLANAN ALANLARA YÖNELİK BELEDİYE BAŞKANI RIDVAN FADILOĞLU VE İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ DERNEĞİ BAŞKANI İBRAHİM APA İLE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ PROJEYİ İNCELERKEN

IHA

Şehitkamil bölgesinde imara yeni açılan ve açılması planlanan alanlara yönelik Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa ile Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı bir saha gezisi düzenlendi.
Gezide, İbrahimli-2, Beylerbeyi, Gazikent, İncilikaya ve yeni sanayi bölgesi alanlarındaki çalışmaların yerinde incelendi. Başkan Fadıloğlu “STK’ların görüşü bizim için çok önemli. Projeleri de en iyi kağıt üzerinde değil, toprağa ayak basarak anlatabilirsiniz. Arkadaşlarımızla bunu yaptık” dedi.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun ev sahipliğindeki gezide, Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa, Yönetim Kurulu üyeleri, Şehitkamil’de yapılan tüm çalışmaları tek tek yerinde inceleme fırsatı buldu. Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özgüler ile Fen İşleri ve İmar Müdürlerinden oluşan teknik ekibin de katıldığı gezi, ilçenin geleceğe yönelik planlanmasında en üst düzey verimin alınması amacıyla gerçekleşti.
“TEK BAŞINA KARAR ALAN DEĞİL, İSTİŞARE EDEN BİR BELEDİYE”
Başkan Fadıloğlu, yaptıkları tüm projelerde, konunun muhataplarını bilgilendirmeyi aslı bir görev saydıklarını belirterek, “Nasıl halkı ilgilendiren konularda gerek basın yoluyla, gerekle ilanlarla vatandaşımızı bilgilendiriyorsak, özellikle planlama noktasında Müteahhitler Derneğimizi de bu konunun direkt muhatabı olması açısından, yapmış olduğumuz planlamaları yerinde incelemek adına saha çalışmasına davet ettik. Onlar da bizleri kırmayarak, yoğun mesailerinden zaman ayırarak davetimize katıldı. Ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmaları bire bir yerinde gördük. Proje üzerinde anlatılan çalışma bir noktaya kadar ancak yerine giderek, oranın toprağına bastığınız andaki algı çok daha farklı oluyor. Bunu da aynen hissettik” dedi.
“GAZİANTEP’İ BİRLİKTE YÖNETMEYE TALİBİZ”
Fadıloğlu, “Gezdiğimiz bölgelerde, yapılan işleri tartışarak, daha idealini nasıl yapabilirizi konuştuk. Şu ana kadar yapılmış olan işler belirli bir noktaya ulaştı ancak en azından bundan sonra yapılacak olanlarda, kalan eksiklerimizi değerlendirip veya bunların süreçleri hakkında direkt onlarla bir araya gelerek bilgilendirmek açısından çok verimli oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte de yapılacak bütün çalışmalarda bire bir bunları paylaşacağız. Birlikte karar vereceğiz. Çünkü bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Gaziantep’i birlikte yönetmeye talibiz” diye konuştu.
İbrahimli-2’nin son durumuyla da bilgi aktaran Fadıloğlu, “Gezimiz esnasında, yerinde de gördüğümüz üzere çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Şu anda su geçişleri ve menfezlerle ilgili ilerde sıkıntı olmaması adına yapılan sanat yapıları ve dolgu alanları var. Biz 40 kez ölçüp, 1 kez biçmekten yana tavır koyuyoruz. Süreç uzamış gibi gözükse de de sonunda en nitelikli işi yapmış olacağız. Bunu da birlikte başaracağımıza inanıyorum” dedi.
APA “TALEPLERİMİZİ KENTİMİZ ADINA YAPIYORUZ”
Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa ise, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibiyle yaptıkları gezinin, Derneğin Gaziantep’in yararına olan projelere katkı sağlaması adına son derece yararlı olduğunu açıkladı. Apa “Belediyelerimizin yaptığı çalışmalarda her zaman istişare ederek kararlar alması çok önemli. Bizler belediyenin Fen İşleri ve İmar Müdürlüğü ile her zaman yakın diyalog içerisindeydik ancak bu son yaptığımız gezide bizzat Sayın Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu, Başkan Yardımcısı Murat Özgüler ve ekip arkadaşları tarafından yapılan çalışmaları yerinde görme, inceleme ve görüş sunma fırsatımız oluştu. Şehitkamil bölgesinde genel bir şehir turu yaptık. Şirinevler bölgesinden Seyrantepe’ye, İncilikaya’ya geçişteki imar planlamaları, oradan küçük ve orta ölçekli yeni sanayi adalarının planlaması ve yol çalışmasıyla ilgili ziyaretimiz oldu. Beylerbeyi 1, 2 ve 3.bölgeleri gezdik. Oradaki hem imar hem yol çalışmalarını yerinde gördük. Özellikle yeni planlanmış adalarda biten kısımları birlikte inceledik. Yeni Stadyum alanını ve İbrahimli-2 bölgesindeki son durumu da görme fırsatı bulduk. Belediyelerimizin yaptığı yol çalışmaları var ve bunlar kentin trafik sorununa ilaç olabilecek çalışmalar. Her zaman söylediğimiz gibi İpekyolu’nun yükü her geçen gün artıyor. Bu çalışmalar İpekyolu’nun yükünü de azaltacaktır. Elbette biz bu gezide Başkanın fikirlerini dinledik, biz kendi fikirlerimizi söyledik. Şunu belirtmeliyim, yapılan çalışmaların hepsi de emek verilen işler. Emeği geçenleri tebrik ediyoruz” dedi.
“İNŞAAT MALİYETLERİNİ DÜŞÜRECEK ÇALIŞMALAR GÖRDÜK”
İbrahimli-2 bölgesinde planlamadan sonra değişiklikler yapıldığını hatırlatan Apa “Bu değişiklikler de yine bizlerin bilgisi dahilindeydi. Tabi ki bu planlamalar uzun vadede Gaziantep’in bu bölgede oluşacak trafik sıkıntısını çözmek adına yapılan çalışmalar. Bu şehrin planlı alanlara mutlaka ihtiyacı var. Ama hali hazırdaki planlı alanların altyapısının hızlı bir şekilde geliştirilmesi, yolların açılması, bizim en büyük talebimizdir. Yapılan çalışmalar şehrin gelişimine çok ciddi katkı sağlayacaktır. Özellikle hali hazırda elimizde bulunan imar alanlarının altyapılarının tamamlanması, Gaziantep’te arsa sıkıntısından kaynaklı inşaat maliyetini de düşürecektir. Büyükşehir ve İlçe belediyelerimize bu talebi şehir adına yapıyoruz. Tabi buradaki altyapı hizmetlerinin yapılmasıyla ilgili talebimiz sadece belediyelerle ilgili değil, bu işin diğer ucunda Enerji Sa, Gazdaş, Telekom gibi kurumlarda var. Bu kurumlarında hizmetlerini zamanında yapması bizler için çok önemli. Dernek olarak ta AYKOME’de bu konuda ciddi bir çalışma yürütüyoruz” dedi.
İbrahim Apa, Dernek olarak Ramazan ayı ve yaz döneminde hizmetlerinde bir yavaşlama olsa da çalışmalarına hızlı şekilde devam edeceklerini, Şahinbey Belediyesi ile yapacakları geniş katılımlı saha gezisinden sonra, Büyükşehir ve Şehitkamil Belediyeleriyle de tüm üyelerinin katılacağı bir saha gezisi düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Fadıloğlu’ndan Gaimder’e Saha Gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fadıloğlu’ndan Gaimder’e Saha Gezisi haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   15:14
  • Akşam
   17:34
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı