Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Faciayla ilgili 3'ü Türk 6 kişi gözaltına alındı

  Hürriyet Haber
  07 Eylül 2012 - 14:04Son Güncelleme : 07 Eylül 2012 - 14:08

  İzmir’in Menderes İlçesi’ne bağlı Ahmetbeyli Beldesi'nde, 61 kaçağın ölümüyle sonuçlanan tekne faciası ile ilgili Türk kaptan ve yardımcısının gözaltına alınmasının ardından Jandarma olayla ilgili 4 kişiyi daha gözaltına aldı.

  Türk kaptan ve yardımcısının gözaltına alınmasının ardından Jandarma olayla ilgili 4 kişiyi daha gözaltına aldı. Gözalına alınan 6 kişiden 3'ünün Türk, birinin Suriyeli, ikisinin Filistinli olduğu öğrenildi.

  Kurtulanlar ve gözaltına alınananların verdiği bilgiye göre, organizazörlerin Adana, Hatay çevresinde faliyet gösterterdikleri, burada Avrupa'ya kaçmak isteyenlerle kişi başı 6 bin euro veya 5 bin dolara anlaştıkları, İngiltere ve İtalya'ya götürme sözü verip, geçici olarak anlaştıkları otellere yerleştirdikleri anlaşıldı.  Bu arada batan 'Sylor' adlı teknenin Bandırma Limanı'na kayıtlı olduğu, İstanbul'da bir balıkçı barınağından kiralandığı belirlendi.

  Tekneyi kullanan kaptanın İstanbul'dan ayrılırken rotasını İtalya olarak verdiği de ortaya çıktı. Jandarma elde ettiği bilgiler doğrultusunda İstanbul ve İzmir'de kaçakların yoğun bulunduğu Basmane Semti'nde bazı yerlere baskınlar yaptı.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı