Ege Haberleri

EGE

  Faciaya kılpayı

  Hürriyet Haber
  18 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 18 Aralık 2000 - 00:01

  Melez Deresi üzerinde, DGM Kavşağı’ndaki köprüde, 5 metre çap ve 5 metre derinlikte çökme meydana geldi. Şans eseri herhangi bir araç dereye uçmadı.

  İZMİR, akıl almaz bir ihmal sonucu olası bir faciayı ucuz atlattı. Önceki gece, DGM Kavşağı'nın Alsancak ve Çınarlı bölgelerini birbirine bağlayan Şehitler Caddesi girişinde, Melez Deresi üzerindeki köprüde çökme meydana geldi. Sürücüler, dereye uçmaktan şans eseri kurtuldu.

  TRAFİĞE kapatılan köprüyü inceleyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, köprüyle yolun birleştiği kısımda 5 metre çap ve 5 metre derinlikte çukur tespit etti. Çökmenin, köprü altına, yola bağlanan her iki uçtaki dolgunun kaymasını ve dere suyunun aşındırmasını engelleyecek koruma duvarı olmamasından meydana geldiği ortaya çıktı.

  Karayollarının ihmali

  İZBETON Genel Müdürü Hüsamettin Ender, köprünün yıllar önce Karayolları tarafından yapıldığını belirtti, ‘‘Koruma duvarı ihmal edilmiş. Zamanla, su dolguyu sürükleyerek köprünün altını boşaltmış. Bu yolu TIR ve özel araçlar sık kullanıyorlar. Şans eseri içine düşen olmadı’’ dedi.

  ÇÖKMEDEN önce köprü ve çevresinde asflatlama yapan İZBETON ekipleri, bu çalışmayı bırakıp, onarıma başladı. Ekipler, çöken ve tehlike içeren bölümün tamamını büyük kaya parçaları ile doldurmaya başladı. Ender, ‘‘Önce sağlamlaştırıp, yolu trafiğe açacağız. Daha sonra, koruma duvarı projesini gerçekleştireceğiz’’ dedi.

  Köprüdeki çökmenin derenin aşındırmasından koruyacak duvar örülmemesinden kaynaklandığı ortaya çıktı. Belediye ekipleri onarım çalışmalarına başladı.

  Gece başlayan yağmurla birlikte Melez Deresi üzerindeki köprüde 5 metre derinliğinde çökme meydana geldi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı