Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Faciaya kalaslı önlem

  Hürriyet Haber
  04.07.2007 - 14:15 | Son Güncelleme:

  Kasımpaşa'da yan arsadaki temel kazısı sırasında büyük çapta hasar oluşan bina belediye tarafından tahliye edildi.

  KALASLI ÖNLEMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN...

  Binanın tahliye edilmesine rağmen hasarın gittikçe artığını ve büyük tehlike yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri önlem alınması için yetkililere haber verdi. Ancak yetkililerin duyarsız kaldığını öne süren mahalle sakinleri, gittikçe yan yatan binayı kalaslarla desteklemeye çalıştı.

  İlk iki katı kaçak olduğu öne sürülen 8 katlı binada, yan tarafındaki arsada yapılan temel kazısı yüzünden çatlarlar oluştu. Daha sonra bina yan yatınca, apartman sakinleri Beyoğlu Belediyesi'ne ihbarda bulundu. Belediye ekiplerinin incelemesi sonucu büyük çapta hasar tespit edilen binanın boşaltılmasına karar verildi. Belediye yaklaşık 1 hafta önce binayı boşalttı, binada kalan aileler akrabalarının yanına yerleştirildi.

  ‘YETKİLİLER DUYARSIZ’

  Ancak binadaki hasarın gittikçe artığını gören mahalle sakinlerinin tedirginliği sona ermedi. Vatandaşlar, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi’ne defalarca dilekçe vermelerine rağmen kimsenin tehlikeye aldırış etmediğini öne sürdü. Bunun üzerine çökme tehlikesi bulunan binanın yakınındaki apartmanlarda oturanlar ve mahalle sakinleri ilginç bir çözüm buldu.


  KALASLARLA DESTEK

  Mahalle sakinleri kendi imkanları ile aldıkları kalaslarla çökme tehlikesi bulunan binaya destek yaptı. Yandaki binayla desteklenen apartmanla ilgili gerekli işlemlerin yapılması gerektiğini belirten mahalle sakinlerinden biri, “Göz göre ölüme gidiyoruz” dedi. Mahalle sakinlerinin kalasları yerleştirme çalışması sırasında da ilginç görüntüler ortaya çıktı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı