« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Faciadan döndük

Bordo mavili kulübün ikinci başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, "Rakibin mahalle takımından farkı yoktu. Buna karşın az kalsın ikinci bir Famagusta faciası yaşayacaktık. Bir takımla domino taşı gibi oynanmaz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
KAYSERİSPOR yenilgisinin ardından Apoel karşısında beraberliği son dakikada kurtaran Trabzonspor’da fatura teknik direktör Sebastiao Lazaroni’ye kesildi. İkinci başkan İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, "Mahalle takımına karşı bize yakışan bir futbol oynayamadık. Bir takımla domino taşı gibi oynanmaz" dedi. Takımda hala önemli eksiklerin olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Rahat bir maç seyredemedik. Trabzonspor’un sahada böyle oynamaması gerekiyor. Bu düşünceye herkes sahip ama kimse çıkıp söylemiyor. Ne yazık ki, yarınlarımız çok iyi gözükmüyor. Ben, 1-1’e sevinemiyorum. Böylesine kötü bir takıma karşı, Allah korudu bizi. Penaltı girseydi, ikinci bir Famagusta faciası yaşayacaktık. İnsan bunu düşününce tüyleri diken diken oluyor. Apoel’e karşı rövanşta iyi bir sonuç alabilirsiniz belki ama bu turu geçtikten sonra karşınıza daha güçlü takımlar çıkacak. Güçlü takımlarla başetmek kolay değil.

Yattara: Telafi ettim

Son dakikada attığı frikik golüyle Trabzonspor’u yenilgiden kurtaran Yattara, maçın skoruna etki etmesinin yanı sıra kendisi için geçen yılki Famagusta maçıyla ilgili bir anlamı olduğunu söyledi. Gineli yıldız, duygularını şu sözlerle ifade etti: "Geçen sezon Famagusta’ya 3-1 yenildiğimiz maçta gördüğüm kırmızı kart nedeniyle kahrolmuştum. Elenince de fatura bana kesilmişti. Kullandığım serbest atışta top filelere gidince büyük bir mutluluk yaşadım. Hem skora denge geldi, hem de geçen sene kırmızı kart görerek arkadaşlarımı yalnız bıraktığım maçın üzüntüsünü telafi etmiş oldum. Zaten maçın başından itibaren kendimi maça çok iyi vermiştim."

Bunları da Beğenebilirsiniz