Teknoloji Haberleri

  Facebook'un yeni gizlilik ayarlarına dikkat

  Selim ÖZTÜRK / selimozturk@hurriyet.com.tr
  05.09.2014 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Sosyal medya devi Facebook kullanıcıların gizlilik ayarlarını çok daha kısa sürede ve kolay bir şekilde belirleyebilmeleri için yeni bir özelliği devreye soktu.

  Facebook'ta kullanıcıların en sık şikayet ettiği noktaların başında sürekli değişen gizlilik ayarları geliyor. Kullanıcılar çoğu zaman ayarlara girip detaylara boğulmak istemediğinden pek çoğu farkında olmadan içeriklerini istemedikleri insanlarla paylaşmak durumunda kalıyor.

  Bu anlamda Facebook'a eklenen yeni bir özellik A'dan Z'ye tüm kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıracağa benziyor. Bir süredir üzerinde çalışılan bu özelliğe ulaşmak için öncelikle mesaj ve bildirim panelinin bulunduğu bölümdeki 'Kilit' tuşuna tıklayın.

  1. Burada göreceğiniz dinozor logolu Gizlilik Ayarı Kontrolü'ne girin.

  Facebookun yeni gizlilik ayarlarına dikkat

  2. Ardından Gönderilerin başlığı altında paylaştığınız içeriklerin kimlere ulaştığına bakabilirsiniz. Burada Arkadaşlar seçiliyse paylaştığınız her şey sadece arkadaş listenize gönderilir; ancak Herkes seçiliyse bu listenizde olmayanların da paylaşımlarınızı görebileceği anlamına gelir.

  Facebookun yeni gizlilik ayarlarına dikkat

  3. Uygulamalarım kısmı altında ise Facebook'a yüklediğiniz uygulamaların arkadaş listenize olan erişim durumu hakkında bilgi veriliyor. Buradan da hangi uygulamanın kimlere ulaşmasını istediğinizi kolayca belirleyebiliyorsunuz.

  Facebookun yeni gizlilik ayarlarına dikkat

  Son olarak Profilin kısmı altında da biyografiniz, ilişki durumunuz gibi sizi tanımlayan özel bilgilerinizin kimlerle paylaşılacağını tek tek ayarlayabiliyorsunuz.

  Facebookun yeni gizlilik ayarlarına dikkat

  Tüm bu değişiklikleri yaptıktan sonra Bitir! butonuna tıklamanız yeterli. İşlem tamam!

  BİLGİSAYARINIZ İÇİN 39 HARİKA DUVAR KAĞIDI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı