Teknoloji Haberleri

  Facebook'tan Sevgililer Günü'ne özel yenilik

  Hürriyet Haber
  14.02.2018 - 07:51 | Son Güncelleme:

  Facebook, 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında çiftlerin birbirlerine karşı sevgilerini daha kolay ifade edebilmelerini sağlayabilmek için mesajlaşma uygulaması Messenger’a bazı yeni özellikler ekledi.

  Bugün itibariyle ilişkisi olan çiftler Messenger üzerinde açtıkları sohbet penceresinde ilk olarak ekranı kaplayan kalpler ile karşılaşıyorlar. Ayrıca, bu sohbet için özelleştirilen emojilerin neredeyse tamamında kalp yer alıyor.

  Birbirlerinin ne zaman çevrimiçi olduğunu görebilen çiftler, takma isimler ve özel yazı renkleri sayesinde konuşmalarını daha özel bir hale getirebiliyorlar.

  Facebooktan Sevgililer Gününe özel yenilik
  İnsanların Messenger ile her gün iki milyondan fazla emoji gönderdiklerini açıklayan Facebook, hem kadınlar hem de erkekler arasında en çok ilgi gören ikinci emojinin kalp emojisi olduğunu belirtiyor.

  Kısaca yeni özelliklere erişmek için yapmanız gereken ilk şey Facebook’ta ilişki durumuzunu değiştirmek. Başka bir Facebook kullanıcısı ile ilişkiniz olduğunu belirttiğinizde, otomatik olarak o kişiyle aranızda sohbet başlatacağını bildiren Messenger tüm bu yenilikleri kullanımınıza sunacak.

  Facebook'ta profil fotoğrafı yerine profil videosuKullanıcılar için sürekli yeni düzenlemeler geliştiren Facebok, profil sayfasını daha eğlenceli hale getirecek bazı yenilikler peşinde. Bunlardan biri de, Facebook'un mobil uygulamasında devreye girecek "profil videosu". Başlıktan da anlaşılacağı üzere, fotoğraf yerine video veya hareketli Gif dosyaları koymak mümkün olacak. Detaylar videomuzda.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı