Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Facebook'ta reklam nasıl yapılır? Facebook reklam verme

  Hürriyet Haber
  18.03.2017 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Facebook'ta reklam nasıl verilir? Facebook reklam vermek için neler gerekli? Facebook reklam ayarları nasıl yapılır? Facebook ödeme nasıl yapılır?

  Facebook üzerinden reklam verme işlemi artık daha basit bir işlem. Facebook üzerinden nasıl reklam verilir? sizler için adım adım resimli olarak anlatıyoruz. Facebook üzerinden reklam vermek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Facebook reklam ayarları nasıl yapılır? Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz daha sonra ekranınızın sol tarafındaki Reklam oluştur sekmesine tıklıyoruz.

  Facebookta reklam nasıl yapılır Facebook reklam verme
  Açılan yeni ekran üzerinden reklam ile ilgili birçok seçenek geliyor. Bu ekranda gönderilerinizi öne çıkarma, sayfanızın tanıtımını yapma, marka bilinirliğinizi artırın gibi birçok seçenek geliyor. Biz gönderilerinizi öne çıkarma seçeneği ile devam ediyoruz. Bu ekran üzerinden siz farklı reklam seçeneklerini de seçebilirsiniz.  Gönderilerinizi öne çıkarma seçeneğine tıkladıktan sonra bir kampanya ismi belirleyerek reklam hesabı oluştur diyoruz.  

  Facebookta reklam nasıl yapılır Facebook reklam verme
  Aşağıdaki ekran ile karşılaştığınızda hesap ülkesi, para birimi ve saat dilimi seçeneklerini belirleyerek devam ediyoruz.  Hedef kitle ekranına ulaştığınızda bu ekran üzerinden konum seçimi , yani hangi ülkelerde yayınlanmasını istiyorsanız o ülkeleri seçiyoruz. Yaş grubu, cinsiyet, diller gibi seçeneklerimizi belirleyerek işleme devam ediyoruz.  Reklam alanlarını mobil, Instagram ve haber kaynağı gibi seçenekler belirleyebilirsiniz.  

  Facebookta reklam nasıl yapılır Facebook reklam verme
  Aşağıda görüntülemiş olduğunuz ekran üzerinden bütçe ayarlarınızı yapılandırıyorsunuz. Fiyat aralığını belirledikten sonra devam edebilirsiniz.  Yeni açılan ekran üzerinden reklamınızın nasıl görünmesini istiyorsanız, seçenek belirleyerek sipariş ver seçeneğine tıklayabilirsiniz.    
  Facebookta reklam nasıl yapılır Facebook reklam verme
  Facebook ödeme nasıl yapılır?  Siparişinizi verdikten sonra sizi ödeme ekranına yönlendirecektir. Ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra reklamınız yayınlanmaya başlayacaktır. 
  Facebookta reklam nasıl yapılır Facebook reklam verme

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı