Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Facebook'a hacker saldırısı

  hurriyet.com.tr
  08.08.2009 - 14:54 | Son Güncelleme:

  Facebook ve Twitter'a düzenlenen hacker saldırıları iki devi zor durumda bıraktı. İşte detaylar...

  Dev bir Denial of Service saldırısıyla çökertilen sitelerin toplam 300 milyon kullanıcısı bu hizmetlere erişemedi. Zararlı yazılım bulaştırılarak kontrol edilen binlerce ev ve iş yeri bilgisayarı, kendilerini kontrol eden hacker veya hackerların emriyle saldırıya geçti. Kaspersky Lab'dan kıdemli analizci Stephan Tanase "Bu kesinlikle çok ağır bir saldırıydı" dedi.

  Twitter en az üç saat boyunca kullanılamadı. 30 Milyon kullanıcısıyla Twitter, 250 milyon kullanıcıya sahip olan Facebook'un yanında oldukça küçük kalsa da çok önemli bir sosyal haberleşme sitesi. Kısa mesajlar sayesinde internet haberlerinin en sıcak olduğu yerlerden biri Twitter. Böyle durumlarda insanların durumu ilk yazdığı yer de Twitter. Ama çöken Twitter olunca insanlar mesajlarını daha az etkilenen Facebook'tan yazdı.

  Comcast ve JetBlue gibi firmalarında müşteri hizmetlerini yürütmek için kullandığı Twitter ülkemizde pek yaygın değil. Esas olarak Amerika'da yaygın ve bütün ünlüleri, markaları, şirketleri Twitter'da görmek mümkün. Ashton Kutcher ve Shaquille O'Neal gibi ünlüler milyonlarca takipçilerine Twitter üzerinden sesleniyor ve pazarlama yapıyor.

  Ancak Türk kullanıcılar Twitter'dan ziayde Facebook'u kullanmayı tercih ediyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GÖRENLERİ KAHKAHALARA BOĞACAK PHOTOSHOP HATALARI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı