Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Facebook'a 'dislike' butonu nihayet geliyor

  Hürriyet Haber
  16.09.2015 - 09:15 | Son Güncelleme: 16.09.2015 - 09:15

  Facebook, yıllardır kullanıcıların istediği 'dislike' yani 'beğen-me' butonunu çok yakında hayata geçiriyor.

  Uzun süredir tartışılan “Facebook’a dislike butonu gelecek mi?” sorusuna sonunda resmi bir ağızdan cevap geldi.

  Belirli aralıklarla düzenlediği "Q&A with Mark" (Mark ile Soru-Cevap) etkinliği sırasında konuyla ilgili açıklama yapan Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’a “dislike” butonu geleceğini doğruladı.

  Daha önce de alternatif “beğenme” eylemleri üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Zuckerberg, bu çalışmaların sonucu olarak “dislike” butonunu kullanıcılara sunmayı planladıklarını duyurdu.

  Facebooka dislike butonu nihayet geliyor

  Zuckerberg, gelecek dislike butonunu “Alternatif beğenme eylemi” ibaresi olarak tanımladığına dikkat çekiyor. Yani Facebook’taki “dislike” butonunun YouTube’da olduğu gibi doğrudan beğenilmeyen içeriklerde kullanılması amacıyla değil; empati kurmak amacıyla kullanılması gerektiğini vurgulanıyor.

  Örneğin bir şehit haberiyle ilgili bir gönderide anlamını yitiren “beğen” butonu, kullanıcıların duygularını ifade edebilmeleri amacıyla yerini “dislike” butonuna bırakmış olacak.

  İlk olarak test sürecinde kullanıma sunulacak olan “dislike” butonu, olumlu sonuçlar alındığı takdirde herkesin kullanımına açılmış olacak.


  Etiketler: facebook , sosyal medya , dislike
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı