Teknoloji Haberleri

  Facebook "yüz" değişikliğine hazırlanıyor

  chip.com.tr
  21.05.2008 - 11:16 | Son Güncelleme:

  Popüler sosyal ağ Facebook, kullanıcı arayüzü üzerinde radikal bir değişim yapacak.

  Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan Facebook kısa süre içinde yeni arayüzüyle daha sade ve anlaşılır bir hale bürünmeye hazırlanıyor. Ana profil sayfası üzerinde ciddi yenilikler üzerinde çalışan Facebook tasarımcıları, ağın kullanıcılarına danışarak haberler, uygulamalar ve arkadaşlar bölümlerini yeni bir formatta sunmayı planlıyorlar.

  Ana profil sayfasını sekmelere bölerek ilgili kısımları aynı yere toplayacak olan yeni arayüzde aşağıya doğru uzayan ve sayfanın karmaşık bir görünüme bürünmesine neden olan "Wall" uygulaması da kendine ait bir sekmeye sahip olacak.

  Sayfanın üst kısmına yerleştirilecek sekmelerle oyunlar ve quizler gibi uygulamalar da kendilerine ait sayfalarda yer alacaklar.

  Genel kullanıma açıldığı 2006 yılında en büyük rakibi kabul edilen MySpace'e karşı kolay anlaşılır ve basit bir arayüzlü bir alternatif olarak tanınan Facebook, zaman içinde üçüncü parti eklentilere izin vermesiyle birlikte kullanıcı sayısını katlamış, arayüzde de artan eklentilerin sebep olduğu bir karmaşa ortaya çıkmıştı. Halen Facebook için yazılmış olan 25 bin kadar uygulama bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı