Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Facebook yine Snapchat'ten çaldı! İşte yeni özellik

  Hürriyet Haber
  28.11.2017 - 08:06 | Son Güncelleme:

  Facebook'un Snapchat özelliklerini bir bir çaldığı bilinen bir gerçek; ancak çaldığı bu özellikleri sadece Facebook'ta değil Instagram uygulamasında da kullanmayı ihmal etmiyor. Peki Facebook bu kez Snapchat'ten hangi özelliği (ç)aldı dersiniz?

  Facebook'tan uzun süredir yaka silken Snapchat'e bir kötü haber daha geldi. Sosyal medya devi yine yeniden Snapchat'in bir özelliğini kopyaladı. Bu kez alınan özelliğin Snapchat'teki karşılığı Snapchat Streaks. Peki ne işe yarıyor bu özellik?

  Snapchat Streaks adıyla bilinen bu özellik birbiri ile iki gün üst üste görüşme yapan kişilerin daha sık görüşmek için teşvik edilmesini sağlıyor. Daha çok bir hatırlatıcı gibi çalışan bu özellik kullanıcılarda farkındalık oluşturuyor.

  Facebook yine Snapchatten çaldı İşte yeni özellik

  Bahse konu özellikte şimşek emojisiyle süslenen bir uyarı penceresinde iki gün üst üste görüşülen arkadaşlar ile daha fazla görüşülmesini isteyen bir mesaj görülüyor. Sık görüşülen arkadaşlar arttıkça uyarının sıklığı da artıyor.

  Facebook yine Snapchatten çaldı İşte yeni özellik

  Hali hazırda bu özelliğin Facebook Messenger için kullanılacağı ve belirli bir kapalı grup ile test sürecinin başladığı ifade ediliyor. Sonraki dönemde Instagram üzerinde de böyle bir yönlendirici görebiliriz. Şimdilik özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. 

  Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir
  Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir?
  Facebook'tan silinen fotoğrafları geri alma | Mümkün mü?
  Facebook'ta duvarıma yazı yazılmasın diyorsanız dikkat!
  Facebook'ta onaylanmış hesap nasıl alınır?
  Facebook'u sessize alın, bildirimleri susturun!
  Etiketler: instagram
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı