Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Facebook mesajının okunduğu nasıl anlaşılır?

  Hürriyet Haber
  22 Nisan 2016 - 11:49Son Güncelleme : 23 Nisan 2016 - 09:58

  Sosyal medya devi Facebook'un mesajlaşma ve sohbet uygulaması olan Facebook Messenger hem mobilden hem de masaüstü bilgisayarlardan kullanılabiliyor. Peki; Messenger üzerinden gönderdiğimiz mesajların okunduğunu nasıl anlarız? İşte; Mesajların altındaki ikonların anlamları.

  Geçtiğimiz günlerde açıklanan rakama göre Facebook Messenger'ın kullanıcı sayısı 900 milyonu aşmış durumda.

  Milyonlarca kullanıcının mobil cihazlarından veya masaüstü bilgisayarlarından arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullandıkları Messenger'da mesajların okunduğunu nasıl anlarız?

  Uygulama üzerinden mesaj gönderildiğinde, söz konusu mesajın altında birbirinden farklı ikonlar görülüyor. Bu ikonlar mesajların gönderildiğini, teslim edildiğini ve okunduğunu belirtiyor. 

  Kullanıcıların çoğu bu ikonların ne anlama geldiğini bilmiyor. Biz de sizler için Messenger mesaj ikonlarının ne anlama geldiğini derledik.

  Facebook mesajının okunduğu nasıl anlaşılırMavi Daire: Mesajınızın, gönderdiğiniz kişiye gösterilmekte olduğunu bildirir.
  Facebook mesajının okunduğu nasıl anlaşılırOnay işaretli mavi daire: Mesajınızın, arkadaşınıza gönderildiğini bildirir.
  Facebook mesajının okunduğu nasıl anlaşılırOnay işaretli içi dolu mavi daire: Mesajınızın, gönderdiğiniz kişiye iletildiğini bildirir.
  Facebook mesajının okunduğu nasıl anlaşılırFotoğraflı daire: Mesajınızı gönderdiğiniz kişinin o mesajı okuduğunu bildirir.

   

  Onay işaretli mavi daire ile Fotoğraflı daire'nin ikisinin aynı anlama gelmediğini ifade etmekte fayda var. Zira kullanıcılar bu ikonları yanlış anlıyorlar.

  Kullanıcının mini profil resminin görüldüğü ''Fotoğraflı Daire'', mesajın okunduğunu, ''Onay işaretli mavi daire'' ise o mesajın henüz okunmamış olduğunu ifade eder.

  indir.com tarafından hazırlanmıştır.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı