Facebook, Kendi İnternet Ağını Kuruyor!

Hürriyet Haber
26.09.2014 - 15:12 | Son Güncelleme:

Facebook son birkaç aydır, Drone'ler ile New York üstünde Wi-Fi bağlantısı dağıtma üzerine yoğunlaştı! Facebook'un kendine has interneti gelecek yıl test edilecek!

Popüler sosyal ağ platformu Facebook, güncellemelerine, yeni özellik çalışmalarına ve iyileştirme sürümlerine kısa bir süre ara verdi. Sürpriz bir gelişmenin ardından paylaşılan bilgilere göre popüler sosyal ağ, daha fazla kişiyi internete bağlamak için Drone’ler geliştirerek, tüm şehrin üstünde Wi-Fi dağıtımı sağlayacak.

New York’daki Social Good Summit’e katıldığı paylaşılan Facebook Bağlantı Laboratuvar’ının Mühendislik Direktörü Yael Maguire, konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Henüz bir isim belirlenmeye Wi-Fi Drone projesine, önümüzdeki yıl başlanacağına dair bilgiler paylaşan Maguire, isimsiz projenin tahminen 2017 yılında hayata geçebileceğine değindi.

Gelen bilgiler arasında, Facebook’un Wi-Fi Drone’leri 60.000 feet’e kadar yüklesebilecek ve New York’u tam anlamıyla Facebook’un özel ağıyla sarabilecek. Drone gözünden Facebook'un yeni projesinin nasıl bir teknolojiye sahip olduğunu izlemek için buraya tıklamanız yeterli.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı