Dünya Haberleri

DÜNYA

  Facebook ihmaline 5 yıl

  DIŞ HABERLER
  10.10.2015 - 21:10 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin Beverley kentinde Facebook’ta arkadaşlarıyla sohbet ederken 2 yaşındaki oğlunun bahçedeki süs havuzuna düştüğünü fark etmeyen ve çocuğun boğularak ölmesine neden olan Claire Barnett, çıkartıldığı mahkemede ihmalden suçlu bulundu ve 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Hull Kraliyet Mahkemesi’nde görülen davada oğlu Joshua’nın en fazla 20 saniye havuzda kalmış olduğunu ve duruma hemen müdahale ettiğini söyleyen Barnett, jüriyi yaşanan kazada hatası olmadığına ikna etmeyi başaramadı.

  DAHA ÖNCE DE SORUN YAŞAMIŞ

  Savcılık Barnett’in kazanın yaşandığı dakikalarda telefonda konuştuğunu ve Facebook’a iki fotoğraf yüklediğini tespit ettiklerini söyledi. Ayrıca Barnett’in çocuklarına karşı olan olası ihmali nedeniyle daha önce de sosyal görevliler tarafından ziyaret edildiği belirtildi. Savunma avukatları Barnett’in olay sırasında “Facebook’ta gördüğü bir şey nedeniyle dikkatinin dağıldığını” kabul etti ancak böyle talihsiz bir kazanın tüm annelerin başına gelebileceğini savundu. Ancak jüriyi ve hâkimi ikna edemediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı