Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Facebook App Center Türkiye'de

  Hürriyet Haber
  26.07.2012 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Facebook'un uygulama mağazası App Center Türk kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

  Uygulama Merkezi (App Center) artık Türkiye’deki tüm Facebook kullanıcılarına açık. Uygulama Merkezi, Facebook kullanıcılarına arkadaşları aracılığıyla uygulama bulmayı kolaylaştırırken, uygulamaların geliştirilmesi için de önemli bir adım atılmış oldu.
   
  Uygulama Merkezi’ndeki uygulamalardan örnekler:
   
  Uygulama Merkezi’nde dünya çapında en çok kullanıcıya sahip uygulamalara bakıldığında Pinterest, Wall Street Journal, Trip Advisor, Yahoo gibi uygulamaların ön plana çıktığı görülüyor. Aşağıda en çok kullanıcısı olan yerel uygulamalardan birkaçı ile ilgili bilgiler yer alıyor:
   
  Uygulama Merkezi’nde her kullanıcının arkadaşlarının kullandığı uygulama tavsiyelerine dayalı kişiselleştirilmiş bir deneyimi bulunuyor. Kullanıcılar, Uygulama Merkezi’nde kullanıcıların oylamalarını baz alarak derecelendirilen ve yalnızca en yüksek kaliteye sahip olan uygulamaları görecek. Uygulama Merkezi’ne mobilde, iOS ve Android için Facebook uygulamaları aracılığıyla ya da Facebook.com adresinden ulaşılabiliyor.

  Facebook Platform istatistikleri

  Her ay 250 milyondan fazla kullanıcı Facebook’ta oyun oynuyor.

  Google Play ve App Store’da bulunan her 10 oyundan en çok kazandıran 7’si Facebook’la entegre çalışıyor.

  130’dan fazla oyunun aylık aktif 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

  Facebook mobil uygulamalar sayesinde Google Play ve App Store’a en çok trafik sağlayan platformlardan biri. Haziran ayında Facebook aracılığıyla App Store ve Google Play’e giden kişi sayısı 145 milyondan fazlaydı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı