Facebook’a ‘beğen-me’ tuşu geliyor

Hürriyet Haber
16 Eylül 2015 - 21:50Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 21:50

HER gün 1 milyar kişinin bağlandığı dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook, uzun zamandan beri konuşulan ‘beğenme’ (dislike) tuşunu çok yakında hayata geçiriyor.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in kullanıcıların sorularını yanıtladığı canlı yayında yaptığı açıklamada beğenme tuşu için testlere başladıklarını ve beklenenden farklı bir yapı kullanacaklarını açıkladı. Zuckerberg, “Yıllardan beri yüzlerce kullanıcı beğenme tuşunun ne zaman geleceği hakkında sorular soruyor. Bugün özel bir gün ve beğenme tuşu üzerinde gerçekten çalıştığımızı açıklayabiliyorum. Açıkçası bu özelliği kullanıcılara sunmak için test çalışmalarının tamamlamak üzereyiz” dedi.

FARKLI BİR MODEL

Kullanıcıların gerçekten empati yapabilmesini arttırmak istediklerini dile getiren Zuckerberg, beklenenden farklı bir modelde beğenme tuşu geliştirdiklerini söyledi. Zuckerberg’in paylaştığı bilgilere göre söz konusu tuş, şu anda kullanımda olan ‘beğen’ gibi işlev görmeyecek. Beğen tuşunun yanında yer alacak bir beğenme tuşu, bir şeyleri beğenmemekten ziyade, ölüm veya bunun gibi kötü haberleri paylaşan insanların duygu durumlarını daha doğru şekilde gösterebilmelerine yardımcı olacak.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı