Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fabius Kilis'teki Suriyelileri ziyaret etti

  AA
  18 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 17 Ağustos 2012 - 18:27

  Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler'in kaldığı Kilis'teki konteyner kenti ziyaret etti.

  Bakan Fabius, Kilis Valisi Süleyman Tapsız'ın da eşlik ettiği gezisi sırasında, konteyner kentte kalan Suriyeliler'le görüşüp, sorunlarını dinledi.

  Fabius, konteyner kent idari binasında da bazı Suriyelilerle bir araya geldi. Buradaki görüşme basına kapalı gerçekleşti.

  Yaklaşık 20 dakika süren görüşmenin ardından konteyner kentteki kreşi de ziyaret eden Bakan Fabius, kreşteki çocuklarla ilgilendi. Kreş öğretmenlerinden çalışmalarına ilişkin bilgi aldı. Buradaki öğretmenlerin, severek çalıştıklarını dile getirmesi üzerine, konuk Bakan Fabius, “Çok önemli ve çok yararlı bir çalışma yapıyorsunuz, tebrik ediyorum. Ana tema bu, aşkla çalışılması, sevgiyle çalışılması” dedi. Kreş ziyaretinde çocuklar, Fabius'a Arapça ve Türkçe ezgiler seslendirdi.

  Kreşten çıkışta bir grup Suriyeli, konuk Bakan'ın önünü keserek sorunlarını anlattı.

  Fransa Dışişleri Bakanı Fabius, incelemelerinin ardından Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'na geçti. Konuk Bakan, burada da basına kapalı gerçekleşen temaslarının ardından Kilis'ten ayrıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı